Zima, wiatr, mróz…. nieodpowiednia pielęgnacja i skóra dłoni staje się popękana i zniszczona. Wymaga odżywienia, regeneracji oraz głębokiego nawilżenia! Czy są skuteczne domowe sposoby, które szybko i skutecznie poprawią kondycję dłoni? Oczywiście, że tak! Zapraszamy na przegląd domowych metod pielęgnacji!

 

1. Kąpiel pielęgnacyjna dla dłoni

Zanurz na kilka minut zmęczone dłonie w wodzie z dodatkiem przestygniętego naparu z ziół lub siemienia lnianego. Po kilku minutach skóra dłoni będzie zregenerowana, nawilżona, a drobne rany ukojone.

 

2. Maseczka

Możesz nasmarować dłonie oliwą z oliwek, nałożyć na kilkanaście minut miód lub przygotować maseczkę z ziemniaków, lub otrębów. Oliwa za sprawą dużej zawartości NNKT oraz witaminy E zadba o dogłębne nawilżenie i odmłodzi skórę dłoni. Miód wygładzi, nawilży i poprawi kondycję dłoni. Otręby wspaniale odżywią i zrewitalizują dłonie. Najlepiej przygotować je w formie papki łącząc płatki z jogurtem naturalnym. Starym, dobrze znanym sposobem na szybką rewitalizację dłoni jest maseczka z ugotowanego ziemniaka, połączonego z żółtkiem. Wystarczy nałożyć ją na kilka minut, by wygładzić, rozjaśnić i odżywić naskórek.

 

3. Kosmetyki do pielęgnacji dłoni

Warto także sięgnąć po kosmetyki dedykowane do pielęgnacji zniszczonej skóry dłoni. Wybierz krem lub preparat w formie maski regenerującej do zniszczonej skóry dłoni, który wspaniale odżywi, nawilży, nabłyszczy i zregeneruje dłonie.

 

pielegnacja_dloni_2

 

Polecamy na przykład: