Gdyby ktoś zapytał Cię o kilka rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych, które są niezbędne w okresie letnim to czy pielęgnacja paznokci przyszłaby Ci do głowy? Dla wielu osób nie wydaje się ona tak istotna, jak depilacja ciała czy stosowanie kosmetyków z wysokim filtrem SPF. Właściwa pielęgnacja paznokci jest konieczna i warto o niej pomyśleć również latem.

 

Poznaj 5 sposobów na poprawę kondycji paznokci latem

 

1. Optymalne odżywianie płytki paznokcia

Czy wiesz, że promienie UV mogą odwadniać paznokcie? Brak wilgoci prowadzi do ich przesuszenia, łuszczenia się i łamliwości. Do tego częste kąpiele w basenie lub morzu mogą mieć szkodliwy wpływ na płytkę paznokcia. Aby kompleksowo o nie zadbać warto, stosować kremy i olejki, które dostarczą niezbędnych składników odżywczych zarówno paznokciom u rąk oraz stóp, jak i skórze wokół nich. Dobrym rozwiązaniem będzie unikanie zmywaczy do paznokci z acetonem i innymi szkodliwymi składnikami, które również mogą powodować przesuszenie paznokci. Aby nawilżyć i odżywić płytkę paznokci regularnie każdego dnia aplikuj na nie nawilżającą odżywkę z ekstraktem z róży i herbaty Matcha No 3 Laura Conti lub Olejek Regenerujące Arganowe Serum do paznokci i skórek Laura Conti.

 

2. Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Coraz bardziej świadomie używamy kosmetyków przeciwsłonecznych oraz nosimy kapelusz i okulary, które zapewniają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Ale poza nadmiernym przesuszeniem, ekspozycja na promienie słoneczne może być również szkodliwa dla zdrowia. W przypadku płytki paznokci najlepiej sięgać po lakiery do paznokci z filtrami UVA i UVB, które zapewnią optymalną ochronę.

 

3. Wzmacnianie

Cały dzień spędzony na plaży oznacza, że na płytkę paznokcia oddziaływały nie tylko promienie słońca, ale również woda i piasek. Aby zapobiegać osłabieniu i łamliwości paznokci, możesz wybrać wzmacniającą multifunkcyjną odżywkę kompleksowej odbudowy paznokci No 1 Laura Conti. Zadbaj również o odpowiednią dietę, aby uzupełniać witaminy, minerały i mikroelementy od wewnątrz, a w efekcie wzmocnić płytkę paznokci.

5

4. Optymalna długość

Czy wiesz, że cieplejsza pogoda sprzyja wzrostowi paznokci? Właśnie dlatego należy dbać szczególnie o długość paznokci u stóp. Ich zbyt długa płytka, szczególnie podczas noszenia klapek i sandałów, może doprowadzić do powstawania urazów. Poza tym miejsca publiczne takie jak baseny w połączeniu ze spoconymi stopami i ciepłą wodą są idealną pożywką dla bakterii, co może doprowadzić do infekcji paznokci.

 

W jaki sposób zadbasz o swoje paznokcie tego lata?