Twoje paznokcie stały się cienkie, słabe i rozdwajają się po kolejnych zabiegach manicure? A może jesteś posiadaczką cienkich i łamliwych paznokci? Bez względu na powód, dziś chętnie podpowiadamy jak w prosty sposób wzmocnić płytkę paznokci. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy marzą o dłuższych paznokciach! Istnieje wiele prostych sposobów, by je wzmocnić. Wystarczy poznać proste rozwiązania, które przyspieszą wzrost płytki paznokci oraz poprawią ich kondycję.

 

 

1. Użyj top coat

Za każdym razem, gdy malujesz paznokcie, najpierw użyj lakieru bazowego. Wiele lakierów do paznokci zawiera silnie działające składniki chemiczne, które mogą ścierać łożysko paznokci i osłabiać je po długotrwałym, regularnym stosowaniu.

 

2. Pij więcej wody

Często nie łączymy wystarczającego nawilżenia organizmu z mocnymi paznokciami, a jest to bardzo ważne. Kiedy ciało jest nawilżone, również skóra, paznokcie i włosy, są zdrowsze i silniejsze. Poza tym paznokcie mogą rosnąć szybciej gdy jesteś dobrze nawodniona.

 

3. Piłuj w jednym kierunku

Podczas piłowania paznokci po ich obcięciu, piłuj je tylko w jednym kierunku. Wiele osób ma tendencję do pocierania ich pilnikiem do paznokci w tę i z powrotem, aby je spiłować. Jednak może to osłabić końcówki paznokci i spowodować ich złuszczanie i łamanie. Opiłowanie paznokci tylko w jednym kierunku zapobiega ich łuszczeniu się oraz sprawia, że stają się mocne.

 

4. Nawilżaj paznokcie

Podobnie jak skóra i włosy, również paznokcie wymagają regularnego nawilżania. Wiele osób nie bierze tego pod uwagę, a w efekcie płytka ich paznokci staje się łamliwa, sucha i rozdwaja się. Kiedy nawilżasz dłonie zwykłym kremem do rąk, nie zapominaj wetrzeć go również w paznokcie. Do pielęgnacji dłoni i paznokci polecamy krem kompleksowa pielęgnacja rąk i paznokci Home Spa Laura Conti oraz wybielającą maskę do dłoni w rękawiczkach LC+.

 

5. Wybieraj odpowiednie odżywki do paznokci

Niedobór witamin, nieodpowiednia dieta czy kontakt z dużą ilością środków chemicznych to tylko kilka czynników, które mogą niekorzystnie wpływać na kondycję paznokci. Właśnie dlatego przygotowaliśmy szeroką gamę preparatów do płytki paznokci oraz skórek:

 

6. Noś rękawiczki ochronne

Do zmywania, sprzątania domu czy prac ogrodowych noś zawsze rękawice ochronne. Ich zadaniem jest zabezpieczenie dłoni i płytki paznokci przed działaniem silnych składników chemicznych. Nawet długotrwały kontakt z wodą, na przykład podczas zmywania czy mycia okien, może osłabić i nadmiernie wysuszyć paznokcie.