Depilacja mechaniczna.
Golenie.
Tania, łatwa i nadal dosyć popularna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Ale, czy lubimy ją? Chyba, nie bardzo. Stosunkowo szybko pojawia się odrost wraz z niemiłym uczuciem szorstkości. Golenie, to po prostu ucinanie włosków na poziomie skóry. Cebulka nie zostaje naruszona, więc czym prędzej przystępuje do produkcji nowego odcinka włosa.
- Jakie są zalety depilacji za pomocą golenia?
Golenie zalet ma niewiele. Szybkość wykonania zabiegu jest chyba jedynym plusem. Prawdopodobnie z tego powodu prawie każda kobieta incydentalnie przeprowadziła taki zabieg. Może właśnie miało to miejsce w chwili absolutnego braku czasu na zastosowanie innej metody?
- Jak przygotować skórę do golenia?
Golenie nie wymaga specjalnego przygotowania. Na pewno jednak skóra powinna być czysta i pokryta preparatami ułatwiającymi golenie: pianką lub mydłem, które zmiękczają włoski i skórę czynią bardziej śliską.
- Jak często można usuwać włoski przy pomocy golarki?
Niestety, odrost po goleniu, pojawia się szybko. Chcąc zachować gładkość skóry, czynność tę przeprowadzać musimy dosyć często, bywa nawet, że codziennie.
- Czy golarką z żyletką można uszkodzić skórę?
Jest taka możliwość. Jednak nowoczesne maszynki do golenia o specjalnym ułożeniu ostrzy, są bezpieczne. Stosunkowo łatwo jest skaleczyć nieco pogrubione otoczenie mieszków włosowych. Ze względu na taką możliwość, należy używać osobistej maszynki, powinna być
czysta i ostra.
- Dlaczego po goleniu tworzą się czerwone krostki?
Najbardziej przykrymi konsekwencjami golenia są maleńkie, zaognione i ropne krostki. A na domiar złego, gdzie najchętniej „wyskakujące”? Tak, tak! W okolicy pachwin i na linii bikini! Dlaczego tak się dzieje? Podczas golenia dochodzi do podrażnienia ujścia mieszka włosowego. Są to miejsca dosyć potliwe, nie trudno więc o infekcję. W konsekwencji pojawiają się strupki, które z kolei nie pozwalają „przebić” się wzrastającym włoskom. Włosy zaczynają rosnąć do wewnątrz, co kończy się wtórnym zapaleniem.
6. Czy można opalać się po goleniu?
Nie ma niepokojącej zależności pomiędzy goleniem z opalaniem, z wyjątkiem przypadków skaleczenia. Wtedy skóry lepiej nie opalać. Pod wpływem słońca skaleczenia, co prawda, łatwiej się goją, ale mogą pozostać blizny o ciemniejszym zabarwieniu.
- Czy to prawda, że golenie przyspiesza porost włosów?
Wszelkie drażnienie włosów i skóry, a zatem i golenie przyczynia się do pobudzania cebulki. Po obcięciu włosa, każdorazowo w cebulce wzmaga się aktywność do wytworzenia nowego.
- Czy golenie jest w jakiś sposób niekorzystne?
Niekorzystne, to za dużo powiedziane. Jednak golenie wrażliwej kobiecej skóry, a szczególnie miejsc sprzyjających rozwojowi bakterii (sfera bikini, pachy) przynosi wiele niemiłych powikłań. Podczas golenia dochodzi do mini skaleczeń i w konsekwencji do infekcji skóry objawiającej się powstawaniem ropnych zmian przy mieszku włosowym.
Dodaj komentarz