Aronia to kosmetyczne odkrycie ostatnich lat. Jest uważana z niezwykle skuteczną broń w walce z czasem. Dzieje się tak głównie ze względu na zawarte w jej składzie przeciwutleniacze, głównie antocyjany, karoteny i flawonoidy. Słyną one z niezwykłej skuteczności w walce z wolnymi rodnikami.

Odmładzające właściwości aronii

Naukowcy uznają aronię za najsilniejszy antyoksydant, jaki kiedykolwiek udało im się zbadać. Świetnie zwalcza on zmarszczki, starcze plamy i innego rodzaju przebarwienia. Poprawia też elastyczność skóry i znakomicie ją ujędrniają. Przeciwdziała także skutkom promieniowania słonecznego oraz promieniowania bijącego od komputerów.

Jak wiemy, działanie zwalczające skutki starzenia się cery to jedno z najbardziej cenionych obecnie właściwości kosmetyków. W czasach, gdy kult młodości jest szczególnie rozpowszechniony, wszyscy poszukujemy sposobów na zachowanie młodzieńczego wyglądu możliwie jak najdłużej.

 

Właściwości kosmetyczne aronii

W składzie aronii są witaminy C, B2, B6, PP, E, P, prowitaminy A, molibden, mangan, miedź, bor, jod i kobalt. Jest to prawdziwa bomba witaminowo-minerałowa. Szczególnie zaleca się jej stosowanie osobom borykającym się z problemem cery suchej, wrażliwej, cechującej się skłonnością do pękania. Aronia poza tym świetnie łagodzi napięcie nerwowe, migreny oraz depresję. Oczywiście nie pozostaje to bez wpływu na nasz wygląd. Poprawia się on także dzięki właściwościom dietetycznym aronii. Obecny w niej kwas chlorogenowy spowalnia bowiem proces przyswajania glukozy.

 

4

 

Nie sposób przecenić aronii. Szeroko wykorzystuje się ją w kosmetyce. Rynek pełen jest zawierających ją kremów, olejków i maseczek. Jeżeli walkę z czasem traktujemy poważanie, a wyjście z niej zwycięsko jest dla nas istotne, taki sprzymierzeniec, jak aronia z pewnością nam się przyda. Matka Natura, w swojej niezmierzonej mądrości, stworzyła zresztą wiele ziół, owoców i substancji, z których niesamowitych, zdrowotno-kosmetycznych możliwości czerpały pokolenia.