Woski.

Usuwanie owłosienia za pomocą przeróżnych form wosku jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów epilacyjnych. Dlaczego wosk jest aż tak popularny? Ponieważ z jednej strony należy już do metod wysokoefektywnych, podobnych do zabiegów przeprowadzanych specjalistycznymi urządzeniami, z drugiej zaś daje możliwość samodzielnego wykonania zabiegu, nie angażuje nas czasowo, ani finansowo.

Spora grupa wosków przeznaczona jest do wykorzystania jedynie w specjalistycznych gabinetach: woski płynne, gorące, cukrowe.

Ale istnieje cały arsenał indywidualnych zestawów do wykonania takiego zabiegu w postaci plastrów woskowych umieszczonych na wygodnych, elastycznych podkładach. Idealnie przylegają do skóry, co zwiększa przyczepność włosków, w konsekwencji i skuteczność. Posiadają zwartą konsystencję, dzięki czemu nie rozpływają się i nie brudzą. Jeśli chcesz samodzielnie, szybko i skutecznie usunąć zbędne owłosienie – depilacja woskiem jest metodą dla Ciebie.

 

Wosk w plastrach i plasterkach.

Wosk do indywidualnego użytku ułożony jest cienką warstwą pomiędzy dwoma paskami tkaniny, fliseliny lub folii.

 

Depilacja nóg woskiem

 

Najczęściej mamy do wyboru dwa rozmiary plastrów: duże i małe. Duże, o maksymalnej płaszczyźnie 10 x 25 cm, przeznaczone są do epilowania nóg, ramion, klatki piersiowej. Małymi (2 x 10) usuwamy włoski z mniejszych powierzchni: twarzy, górnej wargi, pach. Plastry woskowe rozgrzewa się dłońmi lub krótkim strumieniem ciepłej wody. Następnie plastry rozdziela się na dwie części, odciągając od siebie powierzchnie podkładu. Lekko ciepły wosk rozwarstwia się w idealnej proporcji na obu płaszczyznach. Stronę wywoskowaną przykładamy do skóry starając się włoski położyć zgodnie z ich naturalnym ułożeniem i dobrze przycisnąć. Natychmiast potem, energicznym ruchem, odrywamy plaster „pod włos”, nie unosząc go do góry.

 

Wosk w dozowniku „roll on”.

 Przygotowany jest w ten sposób, aby był wygodny do indywidualnego użycia, mimo że posiada płynną konsystencję. Woski roll on dostępne są w postaci wkładu – twardej kostki woskowej, którą można użyć dopiero po umieszczeniu jej w specjalnym urządzeniu. Kostka może być umieszczona w folii lub w plastikowym pudełku, kompatybilnym z urządzeniem – dozownikiem. Dozownik posiada własny przewód elektryczny lub umieszczany jest w ładowarce podłączanej do prądu. Tym sposobem wosk zostaje rozgrzany. Aplikowanie na skórę odbywa się przy pomocy obrotowej końcówki typu roll on.

 

 

Wosk gorący.

 

Podczas zabiegu epilowania gorącym, płynnym woskiem nakłada się taką jego ilość, by po zastygnięciu i zestaleniu dał się oderwać z powierzchni skóry wraz z przylepionymi włoskami. Powłokę wosku odrywa się także przy pomocy przylepionych na jego powierzchni pasków tkaniny, ale zawsze w stronę przeciwną do kierunku wzrostu włosów.

Wadą tej metody jest to, że zbyt krótkie włoski nie dają się usunąć. Niewielkiego odrostu nie można „położyć”, a w pozycji pionowej nie przylegają do wosku, wysuwają się w trakcie zrywania i w rezultacie pozostają nienaruszone.

 

Wosk na zimno.

 

Procedura przeprowadzania zabiegu woskowania „na zimno” jest bardzo podobna do wosku gorącego. Różnią się temperaturą materiału i stopniem skuteczności, na korzyść wosków ciepłych. Wosk zimny jest doskonałą alternatywą dla skóry ze słabymi naczyniami krwionośnymi, żylakami i poważniejszymi zmianami krążeniowymi. Jeśli posiadasz takie przypadłości a nie chcesz pozbawiać się możliwości stosowania wosku – wybierz metodę „na zimno”.

 

Wosk cukrowy.

 

Zupełnie nie wiadomo z jakich powodów ten rodzaj „wosku” wywołuje aż takie emocje i zainteresowanie. Ostatnio wykreowano wosk cukrowy jako absolutną nowość, a tak naprawdę niemal w niezmienionej formie, znany jest od wieków. Już Kleopatra depilowała ciało woskiem cukrowym sporządzonym według receptury wykorzystywanej i dzisiaj. Oparta jest na cukrze, wodzie i soku z cytryny. Doniesienia o jego rewelacyjnych efektach, w większości jest także zasługą działań marketingowych. Skuteczność wosku cukrowego jest porównywalna do innych wosków. Trudniejszy jest natomiast w stosowaniu, ponieważ posiada luźniejszą od pozostałych, konsystencję.

 

Depilacja woskiem w salonie kosmetycznym