Epilacja laserowa

 

Laser jest urządzeniem wytwarzającym skoncentrowany strumień bardzo intensywnego światła. Epilacja laserowa polega na zatrzymaniu funkcji życiowych cebulek włosowych na skutek odparowania melaniny ogrzanej ciepłem wytworzonym podczas impulsu świetlnego.

 

W trakcie zabiegu, specjalną końcówkę połączoną światłowodem z laserem, przesuwa się blisko skóry i miejsce przy miejscu krótkimi impulsami naświetla kolejne obszary. Strumień lasera przenikając w głąb skóry jest pochłaniany przez melaninę – pigment znajdujący się w cebulkach włosów. Trwający zaledwie ułamek sekundy impuls lasera jest zamieniany na ciepło, które powoduje odparowanie pigmentu, a tym samym wstrzymanie funkcji życiowych kilku cebulek jednocześnie. Nie wszystkie jednak włosy można wyeliminować od razu, ponieważ w chwili zabiegu nie wszystkie znajdują się w odpowiedniej fazie rozwoju, dlatego

zabieg epilacji trzeba powtarzać co najmniej trzykrotnie. Pierwszy zabieg usuwa około 40% włosów, drugi do 60%, trzeci zabieg zwiększa skuteczność do 90%.

cosmetic procedures. laser hair removal