1. Jakie są zalety epilacji laserem?

Wiodącą zaletą epilacji laserowej jest trwałość efektu. Woski, preparaty chemiczne likwidują włosy na pewien czas, choć gdy są stosowane systematycznie, potrafią znacznie osłabić zdolności wzrostowe włosów. Depilacja laserowa gwarantuje długotrwały efekt lecz zabiegi również trzeba powtarzać.

belle de roche

 

  1. Czy epilacja laserowa jest bezpieczna?

 

Tak, o ile przeprowadzona jest profesjonalnie i zachowane zostaną odpowiednie środki ostrożności, stan skóry jest prawidłowy i wykluczy się ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Należy jednak pamiętać, że każda skóra posiada indywidualną specyfikę i mimo zachowania wszelkich standardów może w nieprzewidziany sposób zareagować.

 

  1. Czy każdy może poddać się zabiegowi epilacji laserem?

 

Praktycznie każdy. A w efekcie – osoby z wykluczonymi schorzeniami skóry. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia laserowej epilacji jest ciąża, świeża opalenizna, skłonność do przebarwień, bielactwo, łuszczyca, zmiany alergiczne, stany zapalne skóry, trądzik różowaty.

Osoby z owłosieniem jasnym, siwym lub rudym nie mogą być depilowane przy użyciu lasera. Nie posiadają bowiem niezbędnego dla lasera barwnika lub poziom jego jest zbyt niski, co udaremnia wnikanie promieniowania.

  1. Czy jest to zabieg bolesny?

Istnieje pewien dyskomfort podczas zabiegu, który może być odczuwany dość nieprzyjemnie w postaci pieczenia i lekkiego szczypania. Dlatego zabieg poprzedzony jest testem w celu dobrania optymalnej, tolerowanej przez pacjenta i skutecznej energii. Osobom nadwrażliwym aplikuje się na skórę specjalny krem znieczulający.

 

  1. Jak się przygotować do epilacji laserowej i o czym należy wcześniej     wiedzieć?

 

W pierwszej kolejności należy przeprowadzić konsultację dermatologiczną. Specjalista ocenia, czy stan skóry pozwala na przeprowadzenie epilacji wiązką laserową. skóra powinna być wstępnie ogolona, umyta i sucha, niczym nie nawilżona, bez oznak świeżego spieczenia słońcem. Zabieg najlepiej jest wykonywać w okresie jesienno-zimowym, ponieważ przez 3-4 tygodnie po epilacji nie wolno się opalać.

Nie wolno też epilować skóry laserem w trakcie kuracji antybiotykami, substancjami fotouczulającymi, w trakcie przyjmowania niektórych ziół: dziurawca, nagietka, w czasie używania kremów z Retinolem, kwasami owocowymi, witaminą C.

 

  1. Czy są jakieś szczególne zalecenia po zabiegu ?

 

Przede wszystkim należy być przygotowanym na to, że zabieg należy powtórzyć po upływie nie więcej, niż 2 miesięcy, a po następnych dwóch – wykonać zabieg trzeci.

Ze względu na występowanie zaczerwienienia, obrzęku okołomieszkowego, pojawienie się niewielkich strupków i małych przebarwień przez 3 – 4 tygodnie nie wolno opalać się i należy chronić skórę przed słońcem. Nie należy przyjmować leków fotouczulających i stosować kosmetyków złuszczających przez 2 tygodnie.

 

7. Dlaczego epilacja laserem wyklucza na pewien czas opalanie?

 

Promień lasera powoduje czasową utratę naturalnego faktora hamującego wnikanie w skórę promieni ultrafioletowych UVA i UVB. Chyba każdy ma świadomość, do jakiej destrukcji może doprowadzić penetracja skóry takim promieniowaniem. Opalanie ciała po epilacji może powodować bardzo poważne konsekwencje.

 

  1. Czy epilacja laserem ma jakieś wady?

 

Tradycyjne metody depilacji nie pociągają za sobą znaczących wydatków. Epilacja laserowa natomiast jest kosztowna. Popularne metody nie przynoszą poważnych zmian w funkcjach skóry. Skutkami ubocznymi epilacji wiązką laserową mogą być oparzenia, zaczerwienienia, obrzęk, hiperpigmentacja.