Elektroepilacja.
Elektroepilacja polega na wkłuciu się specjalną cienką igiełką w cebulkę włosa i “porażenie” jej prądem. Taka cebulka nie jest już w stanie “wyprodukować” włoska. Zabieg powoduje niszczenie komórek zarodkowych, za pomocą słabego prądu elektrycznego. Jeśli posiada on częstotliwość stałą, wtedy nazywamy go elektrolizą, jeśli zmienną – nazywamy go termolizą.

Portrait of a young woman

 

 

  • Elektroliza

 

W metodzie elektrolizy wykorzystuje się prąd stały o niskim napięciu i natężeniu. Przepływając przez tkankę wywołuje reakcję chemiczną, w wyniku której dochodzi do wytworzenia wodorotlenków i uszkodzenia opuszki mieszka włosowego. Zabieg ten jest jednak bardzo czasochłonny, gdyż do usunięcia jednego włosa potrzeba ok. 1 minuty.

 

Potrzebne są miesiące regularnych wizyt, nawet w przypadku obszarów tak niewielkich, jak górna warga, aby skutecznie wyeliminować owłosienie. Istnieje, choć rzadko, ryzyko porażenia prądem. Zdarzają się infekcje, widoczne blizny lub na nieodwracalne otwarcie porów.

 

Termoliza (Elektrokoagulacja).

Metoda elektrokoagulacji (diatermii) wykorzystuje prąd zmienny o wysokiej częstotliwości i niskim napięciu. Prąd o takiej charakterystyce wywołuje znaczny miejscowy wzrost temperatury w mieszku włosowym, co w konsekwencji niszczy jego strukturę. Stad właśnie zabieg ten określa się czasem mianem termolizy.

W wyniku tej metody niszczone są tkanki odpowiedzialne za wzrost włosa. Możliwość przeprowadzenia zabiegu, jak także efektywność nie jest uzależniona od poziomu melaniny, rodzaju włosa, ani od głębokości położenia mieszków włosowych.

 

·        Superblend

 

Łącząc zabieg elektrolizy i termolizy uzyskuje się bardziej skuteczną metodę tzw. superblend. Wykorzystuje się tutaj oba rodzaje prądu, w efekcie czego włos ulega całkowitemu zniszczeniu.

Zabieg polega na umieszczeniu w mieszku włosowym cienkiej igieł spełniających rolę elektrod. Przepływający pomiędzy elektrodą i skórą prąd uszkadza naczynia brodawki, powodując powstanie mikroblizny w okolicy opuszki mieszka włosowego. Uszkodzone w ten sposób włosy dają się z łatwością usunąć pęsetą. Metoda ta możliwa jest do przeprowadzenia wyłącznie w specjalistycznym gabinecie kosmetycznym. Zabiegi są w niewielkim stopniu bolesne.