1. Jakie są zalety zabiegu elektroepilacji?

 

Jest to najbardziej sprawdzona i najskuteczniejszą metoda trwałego usuwania owłosienia. Nie ma przy tym znaczenia, czy nadmierne owłosienie występuje na podłożu genetycznym, czy na skutek zaburzeń hormonalnych.

 

  1. Czy elektroepilację można przeprowadzić o każdej porze roku?

 

Można ją przeprowadzić o każdej porze roku. Wpływ słońca na epilowana skórę jest niewielki, jednakże intensywne opalanie należy odłożyć na kilka dni.

Portrait of a young woman

 

  1. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia takiego zabiegu?

 

Najistotniejszym przeciwwskazaniem jest ciąża i rozrusznik serca. Nie mniej ważną są choroby tarczycy, alergie i wybitna wrażliwość skóry.

Nie zaleca się także stosowania epilacji prądem w przypadku bardzo gęstego owłosienia, ponieważ proces usuwania włosków ma wówczas mozolny przebieg, zważywszy na fakt, że na każdy włos działa się z osobna. W tym przypadku uzyskanie zadowalającego efektu końcowego, odbyło by się   zbyt dużym kosztem.

 

  1. Czy epilacja z użyciem prądu elektrycznego jest niebezpieczna?

 

Podczas usuwania włosów prądem elektrycznym, za pomocą cieniutkiej igiełki, nawet odrobinę zbyt głębokie jej wkłucie może pozostawić drobną blizenkę. Bywa, że zniszczenie mieszka włosowego okazuje się niecałkowite i włos odrasta. Nie jest to oczywiście powikłanie, a jedynie brak skuteczności zabiegu. Po każdej epilacji może wystąpić zapalenie mieszków włosowych, objawiające się drobnymi krostkami w miejscach po usuniętych włosach.

 

  1. Jakie są wady elektroepilacji?

 

Jest to bardzo żmudny zabieg, ponieważ usunięcie 1 włosa trwa nawet do 3 minut. Dlatego przy użyciu tej metody usuwa się tylko owłosienie na twarzy, bowiem występują na niej tylko pojedyncze włoski. Poza tym jest zabiegiem bolesnym i powolnym. Elektroliza może wywołać przebarwienia i ropne zapalenie mieszków włosowych. Po pierwszym zabiegu część włosów odrasta, dlatego dla utrwalenia efektu elektrolizę trzeba powtórzyć.