Mikroliza
Zabieg przeprowadza się przy użyciu prądu o niskim napięciu i natężeniu. Do mieszków włosowych wprowadza się bioaktywny, przewodzący prąd żel, spełniający rolę elektrody.

Metoda ta jest dosyć prosta i szybka w przebiegu, ze względu na łatwość rozprowadzenia żelu na dużych powierzchniach. Nieliczne publikacje na temat mikrolizy donoszą, że jest zabiegiem skutecznym i mało bolesnym. Zbyt mało jednak jeszcze o niej wiadomo i o bezpieczeństwie jej stosowania.

Enzymy.

Depilacja woskiem w salonie kosmetycznym

Epilacja z wykorzystaniem enzymów powoduje zablokowanie procesów rozwoju cebulki włosowej. Właściwy zabieg poprzedza usunięcie owłosienia przy pomocy wosku. Podczas, wielokrotnie powtarzanych zabiegów, za pośrednictwem ultradźwięków, wprowadza się do mieszków włosowych enzymy. Jest to metoda całkowicie bezbolesna, nie pozostawiając blizn i nie powodującą zmian zapalnych.

Jest też efektywna, choć wymaga przeprowadzenia, co najmniej 10 zabiegów, w odstępie kilku miesięcy. Poleca się epilację enzymami osobom o jasnej karnacji i jasnych włosach, którym nie pomaga epilacja laserowa.