Czy można opóźnić odrost włosów?

 

Tak, można. Za pomocą odpowiednich preparatów, które posiadają autentyczną zdolność spowolniania procesu wzrostowego włosów, zwiększają efekt i komfort zabiegów depilacyjnych: łagodzą podrażnienia, zapobiegają wrastaniu włosów, utrwalają efekty depilacyjne.

 

Preparaty opóźniające odrost włosów.

 

Mechanizm ich działania polega na uniemożliwieniu wbudowania siarki do struktur białkowych keratyny, przez co włosy stają się słabsze i wolniej rosną. Do substancji o udowodnionych właściwościach opóźniających odrost włosa, należą enzymy i mieszanki ziołowe. Stosuje się je od momentu wydepilowania włosów, aż do pojawienia się kolejnych tj. przez około 2 tygodni.

Zawierają naturalne substancje enzymatyczne oraz wyciągi z roślin tropikalnych hamujące porost nowych włosów, np. wyciąg z papai i ananasa.

Hair care and growth nutrients vector concept

Preparaty kondycjonujące skórę.

 

Są produktami kojącymi, wzmacniającymi i przywracającymi równowagę naturalnej bariery ochronnej skóry tzw. płaszcza hydrolipidowego. Przywracają skórze elastyczność i gładkość. Zawierają łagodzące kompozycje roślinne z udziałem rumianku, mięty, nagietka.

Minimalizują skutki podrażnienia, usuwają zaczerwienienia, przynosząc równocześnie uczucie świeżości. Stosowanie produktu zmniejsza świąd, który może występować po zabiegach.

Zawierają także składniki o działaniu antyseptycznym i przyspieszającym gojenie. Należą do nich: olejek z bergamotki i cytryny, pektyny z owoców, miód, prowitamina B5, kolagen, D-panthenol).

 

Preparaty zapobiegające wrastaniu włosów.

 

Preparaty te stymulują mięsień przywłosowy, (odpowiedzialny za powstawanie gęsiej skórki), dzięki czemu włos rośnie w odpowiednim kierunku – na zewnątrz. Zapewniają prawidłowe ustawienie korzenia włosa względem powierzchni skóry, zapobiegają wrastaniu włosów, a to pozwala uniknąć podrażnień, infekcji w postaci zapalenia mieszków włosowych lub innych powikłań estetycznych. Posiadają także właściwości przeciwzapalne, przyspieszają proces gojenia się ran, działają odświeżająco na skórę. W składzie ich znajdziemy m.in. kwas glicerynowy, olejek z tymianku i lebiodki, wyciąg z nieśmiertelnika, cytrynian cynku, D-panthenol.

 

Preparaty rozjaśniające przebarwienia pigmentacyjne.

 

Rozjaśniają przebarwienia ograniczając nadmierną produkcję melaniny. Chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, absorbują promienie UVB, tym samym zmniejszają produkcję melaniny i nie dopuszczają do nadmiernej pigmentacji. Zwykle zawierają wyciąg z lukrecji i dwutlenek tytanu pochłaniające promieniowanie UV w całym zakresie.

depilacja1

Preparaty zmniejszające potliwość.

 

Preparaty regulują pracę gruczołów potowych, przez co ograniczają potliwość. Zmniejszenie potliwości pozwala na lepsze gojenie ewentualnych zmian zapalnych skóry. W składzie tych preparatów znajdziemy m.in. ałun skalny i cytrynian hydroaluminium. Dodatkowo preparaty działają odświeżająco i dezodorująco.