Epilacja mechaniczna.

 Urządzenia elektryczne.

Urządzenia do depilacji tzw. depilatory elektryczne cieszą się dużym powodzeniem. Zaletą ich jest dość dobry efekt finalny, utrzymujących się nawet do miesiąca. Szybciej i skuteczniej usuwają owłosienie, niż zwykłe maszynki do golenia. Działają też na innej zasadzie. Maszynka z żyletką obcina włoski na poziomie naskórka. Depilator elektryczny po prostu wyrywa je z korzeniami! Włosy wyrywane są wraz z cebulką szybkoobrotowymi spiralami. Nie trzeba dodawać, że jest to metoda mało komfortowa i bolesna. Choć włoski wyrywane są z cebulkami, to i tak odrastają, ponieważ zdolność do wzrostu włosa nie zostaje zakłócona. Przeciętnie zabieg powtarza się co 2 – 3 tygodnie.

 

Depilation Leg

 

  1. Jakie są zalety epilacji elektrycznej?

 

Oprócz wygody użycia, jaką dają takie urządzenia – nie ma ich za wiele. Urządzenia elektryczne gwarantują higienę zabiegu i nie ma obawy skaleczenia. Epilowanie tą metodą przynosi trwalszy efekt, niż golenie żyletką i gładkość skóry utrzymuje się do 3 tygodni.

 

  1. Czy depilatorem elektrycznym mogę usunąć włoski z całego ciała?

 

Jeśli wrażliwość skóry na to pozwoli, można usuwać owłosienie z całej jej powierzchni, oprócz twarzy i okolic bikini.

 

  1. Co jest lepsze depilator elektryczny, czy tradycyjna golarka?

 

I jedna, i druga metoda ma więcej wad, niż zalet. I choć urządzenia do depilacji skonstruowano specjalnie dla kobiety, nazbyt ostro działają na jej skórę. Tradycyjna golarka, przez to że usuwa włos ponad powierzchnią skóry, przynosi mniejszy dyskomfort, ale z kolei odrost pojawia się już na drugi dzień po goleniu.

 

  1. Czy po epilacji depilatorem elektrycznym można się opalać?

Jeśli posiadamy odpowiednie urządzenie i posługujemy się nim w taki sposób, iż włosy znikają bez komplikacji, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby się opalać. Ze względu jednak na to, że włosy wyrywane są z cebulkami i częściowo narusza skórę – należy wstrzymać się jakiś czas z opalaniem.

  1. Czy stosowanie depilatorów elektrycznych ma wady?

 

Wyrywanie włosów depilatorem elektrycznym jest bolesne. Płytkie zakończenia nerwowe w skórze kobiety powoduje, że skóra ta jest wyjątkowo wrażliwa. Choć włos wyrywany jest z cebulką, to przyrost jego jest szybki, zapewne przez pobudzenie przepływającym niewielkim prądem pomiędzy depilatorem, a skórą. Nie jest możliwe usunięcie depilatorem elektrycznym włosków zbyt krótkich, których spirale i talerzyki nie są w stanie uchwycić.

Niekiedy metoda ta może przynosić pewne skutki uboczne: od niewielkiego podrażnienia skóry, aż po silniejsze niekiedy, stany zapalne. Jedną z popularnych przyczyn powstawania zapaleń jest wrastanie włosów.

 

Pęseta.

 

Wyrywanie włosów pęsetą jest dość popularne i chyba niezastąpione w pewnych przypadkach. O ile nie pęsetą, to tylko laserem lub elektroepilacją jest możliwe usunięcie pojedynczych włosków z twarzy. Nie jest zbyt przyjemne, ale chcąc np. wyregulować brwi, czy usunąć włoski z nozdrzy – nie ma prostszej metody.

Eyebrow Beauty