Naukowcy i eksperci zajmujący się tematyką zdrowia potwierdzają, że swoją codzienną dietę powinniśmy opierać o żywność sezonową, gdyż korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Dlaczego warto sięgać po sezonowe produkty i w jaki sposób wpływają one na organizm?

 

Dlaczego powinniśmy jadać sezonowo?

Sezonowe jedzenie jest nie tylko świeższe i smaczniejsze, ale także bardziej odżywcze! Żywność sezonowa wypełniona jest witaminami, minerałami, antyoksydantami, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Ale to nie wszystko, bo spożywanie produktów sezonowych pozytywnie oddziałuje również na lokalną gospodarkę.

 

Jakie produkty sezonowe są dostępne wiosną?

Wiosna to doskonały moment, by korzystać z dobrodziejstw dostępnych o tej porze roku warzyw i owoców. Pojawiają się nowalijki – pomidory, sałata, rzodkiewka, ogórki gruntowe, rabarbar czy truskawki.

 

Produkty sezonowe a dieta

Zastanawiasz się, czy wybór sezonowych warzyw i owoców może pomóc w kontroli diety? Oczywiście! Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia nasze codzienne menu powinniśmy w dużej mierze wypełniać świeżymi warzywami i owocami, które są doskonałym źródłem witamin, błonnika, przeciwutleniaczy i minerałów.

dieta_sezonowa

Poza pozbyciem się zbędnych kilogramów, spożywanie sezonowej żywności to świetny sposób, by urozmaicić codzienną dietę. Równie ważna jest różnorodność zjadanych przez nas posiłków, dlatego warto wybierać warzywa i owoce w różnych kolorach.

 

Które wiosenne warzywa i owoce lubisz najbardziej i dlaczego?