Pragniesz poprawić kondycję swoich włosów, lecz wolałabyś zrobić to przy pomocy babcinych, sprawdzonych sposobów? Mamy dla Ciebie garść podpowiedzi, jak domowymi sposobami wzmocnić i poprawić kondycję włosów.

1. Płukanie włosów piwem

Piwna płukanka do włosów jest jednym ze sposobów naszych babć na zdrowe włosy. Dzięki temu eliminujemy przetłuszczanie się włosów. Wystarczy po umyciu głowy wypłukać je w piwie.

 

2. Mycie włosów jajkami

Dawniej, kiedy nie było szamponów do włosów, do mycia głowy używano jajek, które wzmacniają, poprawiają kondycję i odżywiają kosmyki oraz nawilżają je na całej długości.

 

3. Olejowanie

Świetnym sposobem na poprawę kondycji włosów jest ich olejowanie. Sprawdzi się w przypadku rozdwojonych końcówek oraz wypadających, łamliwych, matowych czy zniszczonych włosów. Regularne używanie dobrej jakości oleju w pielęgnacji włosów zdecydowanie poprawia kondycję włosów.

 

4. Drożdże w pielęgnacji włosów

Maseczki z drożdży również fantastycznie poprawią stan włosów. Dodadzą im zdrowego kolorytu i blasku oraz pozostawią miękkie, mocne i sprężyste.

 

5. Płucz włosy chłodniejszą wodą

Nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest ostatnie płukanie włosów po umyciu głowy w chłodniejszej wodzie. Pobudza krążenie krwi, wzmacnia włosy i dodaje im blasku. Zamyka łuskę włosa i pozostawia gładkie kosmyki.

 

wlosy

 

6. Codzienne czesanie włosów

Codzienne czesanie włosów szczotką może wydawać się błahym zajęciem. Jednak poprawia ono krążenie krwi w skórze głowy, a w efekcie także odżywia włosy i pobudza je do wzrostu. Codzienne czesanie jest jednym z prostych sposobów wzmocnienia i poprawy kondycji włosów.

 

Każda z nas pragnie zachwycać swoją urodą, włosami w doskonałej kondycji. Na stan włosów wpływa dieta, używane kosmetyki oraz zabiegi pielęgnacyjne.

A może Wy również znacie jakieś ciekawe, warte zastosowania domowe zabiegi pielęgnacyjne, które poprawią kondycję włosów?