W sierpniu przyglądamy się domowym sposobom na pielęgnację, tym które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Dziś nadszedł czas na pierwszą porcję porad pielęgnacyjnych dotyczących pielęgnacji włosów.

 

Dawniej nie było tak dużego wyboru wśród kosmetyków, dlatego też nasze babki i prababki radziły sobie, jak potrafiły. Preparatów do pielęgnacji włosów poszukiwały na łąkach, w lasach oraz w domowej kuchni. Dziś wiele z tych produktów stanowi składniki aktywne w kosmetykach.

 

Sprawdzone domowe sposoby na zdrowe i piękne włosy

Jajko do pielęgnacji włosów

Zarówno całe jajko, jak i samo żółtko możemy wykorzystać w pielęgnacji. Poprawia kondycję włosów dzięki zawartości enzymów i tłuszczy. Doskonale odżywia i silnie nawilża kosmyki, a także eliminuje problem przetłuszczania się włosów. Surowe, rozbełtane jajko należy wsmarować we włosy oraz skórę głowy i pozostawiać na około 20 minut. Zmyj chłodną wodą z szamponem.

Tak naprawdę jajko może także stanowić naturalny zamiennik dla tradycyjnego szamponu, który możemy od czasu do czasu zastosować do mycia włosów, by oczyścić je z substancji chemicznych.

 

Jogurt poprawia kondycję włosów

Codzienne zabiegi stylizacyjne i silnie działające kosmetyki stosowane każdego dnia sprawiają, że włosy stają się suche, matowe, bez wigoru i pozbawione blasku. Warto wówczas poprawić ich kondycję wybierając cenny w kwas mlekowy jogurt, który nie tylko delikatnie oczyści włosy, ale również głęboko nawilży, wygładzi i odżywi.

Taką maskę jogurtową nakładamy na wilgotne włosy na 20 minut i zmywamy.

 

Ziołowe płukanki do włosów

W celu poprawy kondycji włosów warto także sięgać po dobroczynnie działające zioła. Jest ich wiele, jednak najbardziej znanym i zalecanym do pielęgnacji włosów jest skrzyp — roślina, która stanowi częsty składnik kosmetyków i suplementów diety wzmacniających włosy.

 

Olejki do pielęgnacji włosów

Znamy wiele olejków, które świetnie pielęgnują włosy oraz poprawiają ich złą kondycję. W umyte włosy i skórę głowy wmasuj kilka kropel oleju. Włosy owiń turbanem i taką maskę pozostaw na pół godziny. A następnie umyj włosy szamponem.

 

Owoce w pielęgnacji włosów

Jest również wiele owoców, które kondycjonują włosy. Jednym z powszechnie znanych i polecanych w pielęgnacji włosów jest dojrzały owoc awokado, który wsmarowujemy we włosy. Taką maskę pozostawiamy na minimum 30 minut. Świetnie odżywia, witalizuje, naprawia, regeneruje i nawilża kosmyki.

 

Piwo wzmacnia włosy

Za sprawą zawartych w nim drożdży, piwo świetnie odżywia i rewitalizuje włosy, poprawiając ich kondycję. Zawarty w nim chmiel, słód i białko z pszenicy naprawiają kondycję włosów.

 

pielegnacja_wlosow_3

 

Aby cieszyć się zdrowiem i pięknem naszych włosów, musimy połączyć zdrowy tryb życia z odpowiednią dietą i troskliwą pielęgnacją. Precyzyjnie przygotowany plan pielęgnacyjny, dobrany do rodzaju i stanu naszych włosów sprawi, że możemy poprawić ich kondycję.

 

Ciekawi nas, czy w dobie tylu produktów pielęgnacyjnych, które mamy w sklepach z kosmetykami, korzystacie z domowych sposobów, które wspomagają poprawę kondycji włosów? Jakie są Wasze sprawdzone patenty?