W dniu 23 lutego 2020 w Pruszkowie odbył się Top Dance Cup 2020, zorganizowany przez UKS Top Dance, i był to największy turniej w ten weekend w całej Polsce. Po raz pierwszy w turnieju Federacji Tańca Sportowego w Pruszkowie wzięła udział tak liczna grupa zawodników.

 

Ponad 200 par wystartowało w rywalizacji, aż z ponad 30 różnych miast z całej Polski. Gościliśmy również pary taneczne z Litwy. W turnieju wzięło udział 60 reprezentantów Pruszkowa, wygrywając łącznie 19 złotych, 13 srebrnych i 5 brązowych medali.

Wieczorną galę uatrakcyjniły pokazy taneczne najmłodszych uczestników – przedszkolaków z Pruszkowa i sąsiednich miast, jak i energetyczny pokaz wychowanków UKS Top Dance, pary najwyższej klasy tanecznej S Jakuba Szafrańskiego i Katarzyny Rychlicy (wicemistrzowie Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego).

 

turniej_tanca_3

 

Galę wieczorną poprowadziła Iwona Pavlović, znana jurorka „Tańca z Gwiazdami”, która pierwszy raz zagościła w Pruszkowie. Gals wieczorna była otworzona przez Starostę Pruszkowskiego – Krzysztofa Rymuzę, Prezydenta Pruszkowa Pawła Makucha oraz przedstawicielkę Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Szczegółowe wyniki zawodników z Pruszkowa Top Dance Cup 2020 (źródło: https://baza.fts-taniec.pl/reg/LIVE/2020/20200223_Pruszkow/).

 

turniej_tanca_1