Mnóstwo kobiet i mężczyzn przez większą część dnia wpatruje się w ekran telefonów czy laptopów. Niestety niewielu z nich zastanawia się, w jaki sposób ich praca bądź styl życia wpływają na kondycję ich skóry czy delikatny naskórek ust. Otóż okazuje się, że ekspozycja na błękitne światło niebieskie przyspiesza starzenie się skóry oraz może powodować zmarszczki.

 

Czym jest błękitne światło smartfonów?

Niebieskie światło jest uwalniane z urządzeń elektronicznych takich jak telewizory, komputery czy smartfony przez cały dzień. Jego zadaniem jest ułatwienie widzenia o zmroku czy w słoneczne dni. Jednak okazuje się, że niebieskie niekorzystnie wpływa na naszą skórę.

 

Błękitne światło czy światło słoneczne – które jest gorsze?

Mnóstwo cyfrowych urządzeń oraz żarówek LED, którymi się otaczamy, sprawia, że jesteśmy bardziej narażeni na niekorzystny wpływ światła niebieskiego na naszą skórę i organizm. Uszkodzenia skóry są powodowane przez stres oksydacyjny. Ekspozycja na światło niebieskie może przyspieszać generowanie wolnych rodników, a w efekcie również i fotostarzenie oraz przebarwienia, zmarszczki.

 

Balsam chroniący przed wpływem błękitnego światła smartfonów na usta

W związku z tym absolutnym must-have kobiecej i męskiej kosmetyczki powinien być balsam do ust chroniący przed błękitnym światłem smartfonów Laura Conti. Jest to kosmetyk wzbogacony o innowacyjny składnik zapewniający ochronę ust przed niekorzystnym wpływem błękitnego światła (High Energy Visible Blue Light) emitowanym przez wszystkie SMART urządzenia jak telefony, tablety oraz ekrany komputerów. Unikalna kompozycja cennych olejków roślinnych (olej arganowy, migdałowy, masło shea) oraz aktywnych filtrów chroni delikatny naskórek ust i zapobiega przedwczesnemu starzeniu. Aktywny czynnik BLUE OLEOACTIF otrzymywany poprzez opatentowany proces oleoekstrakcji trzech gatunków ryżu (czarnego, czerwonego i brązowego) w oleju sojowym. Chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego oraz niebieskiego, zmniejsza penetrację zanieczyszczeń do naskórka, a zarazem intensywnie pielęgnuje. Balsam zawiera naturalne składniki (masło shea, olej arganowy), wykazuje właściwości ochronne przed promieniowaniem UVA i UVB. Usta pokryte cienką warstwą balsamu zachowują swoją naturalną wilgotność, nie tracąc jędrności i gładkości.