Suche i chłodne powietrze zimą może powodować przesuszenie, spierzchnięcie i pękanie ust. Dlaczego tak się dzieje i czy istnieje sposób, by zapobiegać pierzchnięciu i przesuszaniu ust w zimie? Okazuje się, że tak!

 

Usta nie posiadają gruczołów łojowych, dlatego niezależnie od pory roku, zawsze są narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Ekspozycja na słońce, wiatr, mroźne powietrze, ale również smog, zanieczyszczenia powietrza i ogrzewanie przyczyniają się do pogorszenia kondycji ust.

Jednym z prostych sposobów na piękne, miękkie i optymalnie nawilżone usta, jest rytuał pielęgnacji ust, podobny do zabiegów pielęgnacyjnych twarzy.

1. Stosuj balsam do ust!

Każdego dnia, zarówno przed wyjściem do pracy, jak i po powrocie ze spaceru oraz na noc, nawilżaj usta, aplikując na ich naskórek balsam do ust. Najlepiej wybrać balsam do ust z filtrem słonecznym, aby chronił również przed promieniami słońca.

2. Domowa pielęgnacja ust

Doskonałym rozwiązaniem są domowe kosmetyki sprawdzone przez nasze babki takie jak olej kokosowy, miód czy oliwa z oliwek. Podczas gotowania, ale i nie tylko, warto aplikować je na delikatny naskórek ust.

3. Nawilżaj organizm

Sucha skóra ust może również być objawem odwodnienia. Często zapominamy o tym, że również zimą powinniśmy regularnie nawilżać organizm poprzez picie około dwóch litrów wody każdego dnia.

4. Stosuj nawilżacz powietrza

Suche powietrze w pomieszczeniu również niekorzystnie wpływa na kondycję ust. Dlatego warto stosować nawilżacz, który uzupełni wilgoć w powietrzu.

 

Unikaj produktów, takich jak pikantne przyprawy, które mogą dodatkowo podrażniać spierzchnięte usta. Dbaj również swoją dietę, bo przetworzona żywność zawiera sól, która przyczynia się do odwodnienia organizmu.

Wybierz dla siebie i najbliższych balsam do ust z linii Herbal Laura Conti, który troskliwie zadba o kondycję Twoich ust również zimą:

 

3

 

Receptura każdego z nich została wypełniona innym olejkiem lub ekstraktem roślinnym, by intensywnie pielęgnować usta. Miej go zawsze przy sobie!