Piękne, mocne i długie rzęsy są marzeniem wielu kobiet. Czasem tak wielkim, że decydujemy się na przyklejenie sztucznych rzęs. Poznaj domowe sposoby na piękne rzęsy!

 

Jest wiele przyczyn pogorszenia kondycji rzęs. Zaliczyć do nich można źle dobrane kosmetyki do demakijażu oraz jego nieodpowiednie zmywanie. Na przykład kosmetyki do demakijażu z alkoholem mogą osłabić kondycję rzęs. A zbyt mocne ścieranie makijażu może je połamać. Wśród innych przyczyn, które prowadzą do pogorszenia kondycji rzęs, wymienić można nieodpowiednią dietę, hormony czy stres.

 

Dieta wzmacniająca rzęsy

W celu wzmocnienia rzęs zmień dietę na zdrowszą. Czyli wyrzuć z niej wysoko przetworzoną żywność, słodycze, fast-foody czy gazowane napoje. Stwórz nowe menu, wypełnione warzywami, owocami, nabiałem, rybami i chudym mięsem czy pełnoziarnistym pieczywem. Zawarte w nich witaminy, minerały i mikroelementy nasycą Twój organizm od wewnątrz składnikami odżywczymi. W ten sposób wzmocnią kondycję rzęs.

 

Demakijaż w trosce o piękne rzęsy

Czasami nie wiemy o tym, że źle wykonany demakijaż może pogorszyć kondycję rzęs. Zatem nie trzyjmy ich zbyt mocno. W celu oczyszczenia ich z tuszu nałóżmy mleczko do demakijażu na wacik kosmetyczny i delikatnie przyłóżmy do powieki i rzęs na kilka sekund. Tę czynność powtarzajmy aż do momentu, gdy płatki kosmetyczne będą czyste.

 

Naturalne wzmocnienie rzęs

Nasze babki i prababki z powodzeniem używały oleju rycynowego, by wzmocnić, wydłużyć, zagęścić i przyciemnić rzęsy. Warto aplikować go przy pomocy starej szczoteczki po tuszu do rzęs. Delikatnie nałóż go na noc. Rób to regularnie przynajmniej przez miesiąc. A z pewnością zauważysz niezwykłe rezultaty.

 

2

 

Kosmetyki odbudowujące i pobudzające do rzęs!

O piękne rzęsy pomogą Ci zadbać nasze kosmetyki do rzęs marki Inveo. W ofercie sklepu Coloris znajdziesz hypoalergiczne serum stymulujące wzrost rzęs, naturalne serum do rzęs odbudowujące i odżywcze oraz zestaw pielęgnacyjny do rzęs. Naturalne odbudowujące serum do rzęs Inveo to kosmetyk nasycony składnikami odżywczymi. Dzięki nim wzmacnia, odżywia, pielęgnuje rzęsy i chroni przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Pielęgnuje, wydłuża i zagęszcza. Preparat jest niesamowicie prosty w aplikacji. Hypoalergiczne serum do rzęs stymulujące wzrost marki Inveo warto stosować przez co najmniej 2 miesiące. Składniki odżywcze kosmetyku ekspresowo wnikają w cebulki włosów. Wzmacniają je, pobudzają do wzrostu. W efekcie czynią rzęsy długimi, ciemniejszymi, mocnymi i gęstymi.