Paznokcie akrylowe czy żelowe? Wiele kobiet przed wizytą u stylistki paznokci zastanawia się, na które z nich się zdecydować. Oba rodzaje manicure są popularne od dłuższego czasu. Zadbane i modne paznokcie są kobiecym atrybutem, który pozwala czuć się pewnie i wyjątkowo. Zanim udasz się do salonu manicure, wyjaśnimy, jakie są wady i zalety tych dwóch metod stylizacji paznokci.

 

 

Paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe wyróżnia gładkie i błyszczące wykończenie. Można je wykonać na naturalnej bądź przedłużonej płytce paznokcia. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które lubią dłuższe pazurki. Nakładamy 3 warstwy lakieru żelowego, a każdą z nich utwardzamy w lampie UV. Następnie płytka paznokci jest opiłowana, wypolerowana i nanosimy wybrany kolor lub zdobienie.

Manicure żelowy cieszy się ogromną popularnością ze względu na naturalny wygląd oraz połysk. Są lżejsze na płytce paznokcia, ale powodują mniejsze uszkodzenie łożyska w przypadku złamania.

 

Paznokcie akrylowe

Również akryl można nakładać na naturalną bądź przedłużoną płytkę paznokcia. W kilka minut osadza się on naturalnie bez pomocy żadnego sprzętu. Jest to zatem szybszą alternatywą dla paznokci żelowych, gdyż wysycha podczas aplikacji. Wadą może być fakt, że akryl wydziela silny zapach. Manicure akrylowy jest piękny i trwały, jednak nie pozostawia błyszczącego wykończenia.

 

Usuwanie paznokci żelowych i akrylowych

Sposób usuwania każdego z tych rodzajów manicure jest inny. Paznokcie akrylowe należy namoczyć w acetonie i wypolerować. Natomiast paznokcie żelowe całkowicie spiłować, gdyż produkt nie rozpuszcza się w acetonie. Proces ten może osłabić naturalne łożysko paznokci, dlatego istotna jest odpowiednia pielęgnacja i nawilżanie pomiędzy kolejnymi aplikacjami manicure.

3

Paznokcie żelowe vs paznokcie akrylowe – które z nich wybrać?

W przypadku klientek z łamliwymi paznokciami w naszym salonie rekomendujemy aplikację żelu, aby zyskać elastyczność i uniknąć złamania. Natomiast jeśli klientka ma miękkie i rozdwajające się paznokcie zdecydowanie proponujemy jej aplikację akrylu. Paznokcie akrylowe doskonale sprawdzają się do maskowania niedoskonałości lub nierównej płytki oraz u kobiet, których dłonie są narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Są wygodnym rozwiązaniem, bo można uzupełnić „odrost” bez konieczności ich zdejmowania.

Bez względu na to, którą metodę przedłużania wybierzesz, jeśli oddasz się w ręce doświadczonej manicurzystki, zyskasz trwały i piękny manicure na kilka tygodni.