W każdym sezonie pojawiają się nowe pomysły na stylizacje paznokci. Co będzie modne jesienią 2018?

Jesień to moment, kiedy lubimy zdobić swoje paznokcie różnego rodzaju motywami kwiatów i paproci. Kolorami, które kojarzą się z tym okresem roku, są głęboka ciemna zieleń, rudy, brązy, różne odcienie pomarańczu. Warto jednak wiedzieć, że manicure lepiej wygląda na wypielęgnowanych paznokciach i dłoniach pozbawionych nieestetycznych skórek. Dlatego przed wykonaniem jesiennej stylizacji paznokci warto zadbać o kondycję skóry dłoni oraz płytki paznokcia.

 

Najczęstsze czynniki, które pogarszają kondycję naszych dłoni i paznokci to:

– warunki atmosferyczne (wiatr, mróz czy słońce),
– substancje chemiczne i detergenty,
– nieodpowiednia dieta,
– nieodpowiednia pielęgnacja (np. zmywacze do paznokci z acetonem),
– zabiegi kosmetyczne jak malowanie lakierem hybrydowym czy przedłużanie, szczególnie zbyt częste i źle wykonywane.

 

W jaki sposób zadbać o piękne dłonie i paznokcie?

1. Regularnie, raz na 3 tygodnie, warto wykonywać peeling dłoni, który usunie z nich zanieczyszczenia, toksyny i martwe komórki naskórka.

2. Jeśli kolor po lakierze zostaje na paznokciach lub płytka stała się pożółkła, warto użyć wybielającego zmywacza do paznokci. Preparat nie tylko nawilży, ale również wzmocni i rozjaśni kolor płytki paznokcia. Natłuszcza i dekoruje blaskiem.

3. W okresie jesieni jesteśmy bardziej narażeni na powstawanie nieestetycznych skórek wokół paznokci. W tym celu możemy wybrać olejek regenerujące arganowe serum do paznokci i skórek oraz balsam wygładzający i wzmacniający do skórek i paznokci. Preparaty te warto regularnie i często wsmarowywać w płytkę paznokcia oraz skórki wokół nich.

 

 

zadbaj_o_paznokcie

 

Niezależnie od wieku, dłonie są częścią urody i kobiecości. Odpowiednio wypielęgnowane, potrafią przyciągnąć wzrok płci przeciwnej, a także wzbudzić zazdrość wśród kobiet. Jednak w dzisiejszych czasach, również mężczyźni przykładają wagę do tego, aby ich dłonie wyglądały ładnie i zdrowo.

Odpowiedniej pielęgnacji potrzebuje nie tylko skóra rąk, ale także paznokcie. Jak o nie dbać, by zamiast szpecić, stały się ozdobą? Odpowiedzią jest zdrowa dieta, regularny manicure, a także odpowiednie kosmetyki.