Nadeszły pierwsze chłodne dni jesieni. To odpowiedni moment, by zmienić rytuały pielęgnacyjne twarzy na te przystosowane do tej pory roku.

Jesienią nasza cera narażona jest na mnóstwo niekorzystnych czynników zewnętrznych. To spadki temperatury, zimny wiatr, deszcz i początek sezonu grzewczego. Jeśli nie wprowadzimy planu troskliwej pielęgnacji skóry jesienią, wkrótce mogą pojawić się przesuszenie, podrażnienie i odwodnienie.

Poza tradycyjnymi krokami w pielęgnacji skóry twarzy, które powinniśmy wykonywać o każdej porze roku, czyli nawilżaniem, odżywianiem i złuszczaniem, jest jeszcze jedna ważna kwestia. Jesienią musimy pamiętać, by zadbać o ochronę przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

 

Wybierz dla siebie zestaw Trzy kroki do piękna. Są to tonik, eliksir i krem. To innowacyjny kosmetyk, który wydobywa naturalne piękno z Twojej twarzy.

Krok 1: Tonik oczyszcza i przygotowuje skórę do przyjęcia następnych kosmetyków. Martwy naskórek jest rozpuszczany, zatem droga do głębszych warstw skóry jest łatwiejsza. Jednocześnie kolagen i drobinki złota rozpoczynają regenerację komórek skóry.

Krok 2: Eliksir to prawdziwy sezam substancji aktywnych lubiących środowisko wodne (hydrofilowych). To trzy rodzaje kwasów hialuronowych, w tym najskuteczniejszy – sieciowany, kompleks peptydowy stanowiący gotowy prefabrykat do odbudowy kolagenu i elastyny. Eliksir zawiera skuteczny antyoksydant, kwas ferulowy, chroniący komórki przed starzeniem, wywołanym przez wolne rodniki. TPS umożliwia transport substancji aktywnych przez warstwę lipidową skóry.

W odróżnieniu od kremów, gdzie zawsze jest obecna emulsja olej/ woda lub woda/ olej, czyli zawsze jest faza olejowa blokująca dotarcie tych substancji hydrofilowych w głąb skóry, eliksir może bez przeszkód docierać do głębszych warstw skóry. Dzięki temu jest wyjątkowo skuteczny w odnowie skóry. Trzeba pamiętać, że wszystkie najważniejsze procesy syntezy białek strukturalnych kolagenu i elastyny przebiegają w środowisku wodnym.

Krok 3: Krem to preparat, który dostarcza niezbędnych substancji aktywnych. Te substancje lipofilowe to NNKT kwasy omega-3,6,7,9 (prekursory do budowy błon komórkowych) podane w odpowiedniej proporcji, witamina C w trwałej postaci, witamina E. Oprócz nich – mnóstwo innych cudownych składników, pochodzących ze szlachetnych olejków marula, arganowego, perilla, rokitnikowego.

 

jesienna_pielegnacja_twarzy

 

Tak starannie, dokładnie przemyślany trójkrokowy kosmetyk ma działanie nieporównywalnie większe od zwykłych, tradycyjnych kosmetyków. Wybierz zestaw i przygotuj skórę twarzy na nadejście jesieni.