Do kogo powędrują niespodzianki za komentarze pozostawione na naszym blogu w czerwcu 2019?

 

Tym razem nagradzamy wypowiedzi:

Truskawki są okresowym rarytasem, na który czekam cały rok. Mają one wiele witamin, przez co dobrze wpływają na zdrowie i samopoczucie, także zajadam się nimi. Truskawki kuszą swoim zapachem i słodkim smakiem. Mają wiele właściwości – poprawiają nie tylko zdrowie, ale także urodę. Truskawki od wielu lat wykorzystywane są kosmetyce. Mają właściwości odżywcze, ściągające skórę oraz zapobiegające powstawaniu zmarszczek. Dzięki zawartym w nich przeciwutleniaczom chronią cerę przed uszkodzeniami. Idealnie sprawdzają się w pielęgnacji skóry suchej, zniszczonej oraz z przebarwieniami. Odświeżają cerę i zapobiegają wypadaniu włosów. Wykorzystuje się je także przy produkcji kosmetyków do opalania, ponieważ chronią przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Warto jeść truskawki – pisze Aneczka w odpowiedzi do posta pt. Zalety spożywania truskawek.

 

Latem uwielbiam, gdy moje włosy czują się swobodnie, wówczas to ściągam gumkę i pozwalam im „oddychać”. W okresie mocnego słonka przede wszystkim pamiętam, aby nie tylko ciało, ale również swoje włosy zabezpieczyć filtrem UV. Codziennie, nie tylko starannie je czeszę, ale również raz w tygodniu funduje im naturalną odżywkę z żółtka i piwa. Po umyciu włosów nigdy nie kładę się z mokrym spać, ale pozwalam, by wysuszył je lekki wiaterek zamiast suszarki. Kocham, gdy promyczki słońca bawią się z moimi pasemkami w berka, dlatego też zaraz po kąpieli w chlorowanej czy słonej wodzie zawsze myję włosy szamponem z odżywką. Nigdy nie związuję włosów ciasną gumką ani nie kładę się spać bez rozpuszczenia moich kosmków – pisze Katarzyna w odpowiedzi do posta pt. Tricki w pielęgnacji włosów latem.

 

Ochrona UV włosów jest niezmiernie ważna, choć zbyt mało się o niej mówi. Ja systematycznie dbam o włosy oraz zabezpieczam je przed mikro uszkodzeniami. Luźna fryzura nie ciągnie i nie uszkadza cebulek. Filtry UV chronią przed wysuszeniem, a mycie włosów w ciągu dnia i suszenie letnim powietrzem znacznie wygładza i sprawia, że końcówki są mniej puszące. Takie szczegóły są bardzo ważne w letniej pielęgnacji, bo zdrowe włosy to piękne włosy – pisze MałgorzataP w odpowiedzi do posta pt. Tricki w pielęgnacji włosów latem.

 

Najlepszym sposobem na moje zmęczone oczy jest sen. Wspaniale wtedy oczy wypoczywają, regenerują się, aby następnego dnia ukazać swoje piękno. Zmęczenie usuwam zimną łyżką, którą przykładam na opuchnięte powieki i cienie pod oczami. Obrzęki są zmniejszone, oczy odczuwają ulgę i komfort. Domowe sposoby są skuteczne i najszybciej pomagają. Podobnie robię z plasterkami zielonego ogórka i herbatą ekspresową, po jej wypiciu nakładam herbatę na oczy. Moim zmęczonym oczom pomaga także częste mruganie powiekami i masaż powiekom, ich codzienna gimnastyka i oczywiście systematyczny demakijaż. Oczy po zmyciu makijażu są jakby lżejsze, „oddychają”, czują się swobodnie. Stosuję także tzw. sztuczne łzy, czyli krople nawilżające do oczu na zaczerwienione oczy, zmęczone, kiedy odczuwam dyskomfort – pisze Iwona w odpowiedzi do posta pt. Jak pielęgnować okolice oczu?

 

najciekawsze_komentarze_konkurs

 

Dziękujemy za wszystkie wypowiedzi, które pozostawiłyście na naszym blogu w czerwcu 2019.

Prosimy nagrodzone osoby o przesłanie adresu na mail blog (małpa) inveo.biz.pl z adresem do wysyłki niespodzianki.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze kolejne komentarze.