Do kogo powędrują niespodzianki za komentarze pozostawione na naszym blogu we wrześniu 2018?

Tym razem nagradzamy wypowiedzi:

Metodę z olejowaniem paznokci znam jeszcze od mojej babci. Co prawda nie arganowym, ale oliwą z oliwek na ciepło masowała skórki wokół paznokcia i odsuwała je patyczkiem. Elegancka starsza pani zawsze powtarzała, że dłonie są wizytówką kobiety i zdecydowanie ma rację — pisze Przypadkowe rzeczy, w odpowiedzi do posta pt. Nowe preparaty pielęgnacji paznokci i skórek.

 

Aby moje paznokcie wyglądały pięknie, dbam o nie praktycznie przez cały rok. Staram się, jeśli to możliwe wszystkie swoje obowiązki domowe wykonywać w rękawiczkach. Raz w tygodniu funduje moim paznokciom olejek rycynowy lub zwykłą oliwę z oliwek. Poza tym pamiętam, aby po każdym myciu zastosować krem do rąk, zaś na noc stosuję regenerującą maskę, wówczas nakładam grubą ilość, a następnie wkładam na ręce na całą noc bawełniane rękawiczki. Jednak żaden preparat nie jest w stanie poprawić kondycji paznokci, jeśli nie będzie odpowiedniej diety, bogatej w produkty zbożowe i rośliny strączkowe — pisze Katarzyna, w odpowiedzi do posta pt. Jesienna pielęgnacja paznokci.

 

Jesienią stawiam na oczyszczanie i nawilżanie skóry. Ogromnie ważnym czynnikiem wpływającym na stan mojej cery jest jej odpowiednie oczyszczanie. O tej porze roku warto postawić na kosmetyki odżywcze, nawilżające ograniczając te, które mogą wysuszać czy podrażniać skórę. Jesienna pielęgnacja mojej twarzy to również okazja do jej dogłębnego oczyszczania np. poprzez zastosowanie peelingów enzymatycznych czy też maseczek. Jesienna pielęgnacja twarzy to również postawienie na jej nawilżanie. Okres grzewczy, chłód na dworze oraz mroźne podmuchy wiatru potrafią w bardzo krótkim okresie wysuszyć moją cerę. Szczególnie jeśli skóra jest wrażliwa i skłonna do przesuszenia. U mnie sprawdzają się z powodzeniem kremy nawilżające, szczególnie te z kwasem hialuronowym, bo przynoszą mojej spragnionej cerze ukojenie. Warto pamiętać, że nie tylko dbamy o skórę od zewnątrz, izolując ją od złych warunków zewnętrznych z pomocą kosmetyków, ale i od środka pijąc odpowiednią ilość wody — pisze Aneczka w odpowiedzi do posta pt. Jesienna pielęgnacja twarzy.
Dziękujemy za wszystkie wypowiedzi, które pozostawiłyście na naszym blogu we wrześniu 2018.

Prosimy nagrodzone osoby o przesłanie adresu na mail blog (małpa) inveo.biz.pl z adresem do wysyłki niespodzianki.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze kolejne komentarze.