Istnieją kobiety, które nie wyobrażają sobie zadbanych dłoni, bez dopieszczonych paznokci. Mówi się, że są one naszą wizytówką, a wiele z nas lubi od czasu do czasu zaszaleć ze wzorami czy kolorami. Często, gdy zdarza się okazja na domówkę lub na wyjście na miasto pragniemy mieć na paznokciach najmodniejsze wzory i kolory. Jednak co teraz jest w modzie?

 

Jeżeli chodzi o kolory, to odchodzimy już od pasteli, które bardzo długo cieszyły nasze dłonie. Teraz na topie są czerwienie, a dokładnie wszystkie jej odcienie. Metaliczne, z połyskiem czy matowe — bez różnicy. Czerwień to najlepszy wybór! Jednym z aktualnych trendów jest również moda na łączenie kolorów z różnymi zdobieniami lub wyróżnienie jednego, lub dwóch paznokci inną barwą.

Poza czerwienią w tym sezonie króluje czerń, złoto i srebro. Znajdzie się także coś dla kobiet lubiących klasykę — modne są beże, brązy i biel. Niezdecydowanych być może zadowoli nieprzemijająca moda na ombre, dzięki któremu możemy połączyć dwa lub trzy kolory na naszej płytce. Pojawiły się również lakiery holograficzne, które zmieniają swoje barwy jak kameleon i są doskonałe na dyskoteki.

 

Jeżeli chodzi o zdobienia, zmienia się zasada klasycznego frenchu, który do tej pory był biało-beżowy. Teraz białe kreski zamienione są w kolorowe końcówki. Inaczej mówiąc, trend ten nazywa się odwróconym frenchem. Oznacza to, że malujemy końcówkę płytki przy skórce na inny kolor. Poza tym modne są paski i kropki. Internet może nam posłużyć jako miejsce inspiracji.

 

 

Model, a woman with bright makeup and bright nail Polish on a wh

 

Bywa, że stylistki paznokci aplikują lakier w formie kropek tylko na końcu paznokcia lub układają je w dany wzór. Paski także mają wiele odsłon od klasycznych poziomych lub pionowych po przecinające się i odcinające kolor cieniutkie paseczki. Również geometryczne i asymetryczne wzory to dobry wybór i prosty do stworzenia, bo nawet gdy kreska nie wyjdzie idealna na każdym paznokciu, możemy uznać, że było to zamierzone.