Kształt paznokci również nie jest obojętny. Aktualnie panuje moda na tzw. szpic, który wydłuża nasze dłonie i zawsze wyglądają atrakcyjnie i elegancko. Łatwiej jest nam również takie paznokcie ozdobić. Z drugiej strony utrzymuje się trend na naturalnie wyglądające, delikatnie, krótsze i ładnie przycięte paznokcie.

 

Bywa, że czasem miewamy problemy z wykonaniem nawet najprostszych wzorków na paznokciach. W tym wypadku z pomocą w tym sezonie przychodzą naklejki i stemple. Naklejki nie są już gotowymi kwiatkami czy gwiazdkami. W tym sezonie malujemy kolor bazowy np. na kolor czerwony i przyklejamy naklejkę do paznokcia. Następnie na całości paznokcia aplikujemy drugi kolor np. czarny i odklejamy naszą naklejkę. Wyjdzie nam przepiękny wzór mniej lub bardziej bogaty. Na podobnej zasadzie działają stemple, jednak w tym przypadku najpierw malujemy kolorem, którego ma być więcej na płytce, bo on będzie naszym tłem. Dopiero wówczas wybieramy wzór, który nam się podoba i przenosimy go na paznokcie za pomocą pieczątki. Bez trudu możemy w ten sposób ozdobić pazurki.

W jaki sposób wykonać ombre na paznokciach? Jest to również bardzo proste. Wystarczy kawałek gąbki i dwa lakiery o różnych barwach. Malujemy dwa paski na gąbce i energicznie wstukujemy lakier w płytkę. Możemy użyć kilku kolorów, jednak musimy wtedy robić mniejsze kreski na gąbce, aby zmieścić każdą z nich. French manicure również nie musi być wykonany odręcznie, wiele kobiet ma problem z idealną kreską, jednak i tutaj można sobie ułatwić zadanie, posługując się naklejkami i korektorem.

Jeżeli jesteś uzdolnioną stylistką paznokci z doświadczeniem i potrafisz sama przedłużać paznokcie lub nakładać hybrydę, to z pewnością wiesz, że obecnie modne są odciśnięte wzorki, które można wykonać przy pomocy szablonów bądź wykałaczki.

Jak widać, ten sezon to bogactwo zdobień i wzorów, z którego każda z nas wybierze odpowiednią stylizację dla swoich paznokci. Obserwujemy, iż aktualnie, niezależnie od siebie rozwijają się dwa mocne trendy. Jednym z nich są krótkie paznokcie z subtelnym i zawsze modnym french manicure. Drugim zaś są długie, pięknie zdobione paznokcie, które mają być charakterystyczne. Dobór wzorów zależy od naszych upodobań. Jednak bez względu na to, czy będą to paski, stemple, kropki czy kwiatki warto ciągle poszukiwać inspiracji.

 

jak_poprawic_kondycje_paznokci_2

 

Ciekawi nas co Wy sądzicie na ten temat? Piszcie!