Pokrzywa – leczy stawy,  wzmacnia organizm,  oczyszcza z toksyn, kąpiel w wyciągu z pokrzyw– leczy bóle mięśni,  korzonki nerwowe, również  świetna dla dzieci na podwyższenie odporności. WP_000546

Pokrzywa rośnie wszędzie, to roślina o niezwykłej sile życiowej. Możesz ją wykorzystać do zaparzenia  herbatki, zrobić wyciąg spirytusowy lub wywar do kąpieli, ewentualnie wycisnąć z niej sok.

Leczenie stawów – najlepiej wykorzystać świeże liście. W tym celu zrywamy ok. 200g świeżej pokrzywy, wkładamy do słoika i zalewamy 1/2 L spirytusu, zakręcamy i odstawiamy w ciemne miejsce na 21 dni. Po czym  czasie nacieramy bolące miejsca, możemy również pić 1 łyżeczkę nalewki z 1 łyżeczką wody.

Aby wzmocnić organizm – pijemy 1 łyżeczkę soku z wyciśniętej pokrzywy po posiłku. Za każdym razem robimy świeży sok. W porze jesiennej pasteryzujemy sok z pokrzywy z dodatkiem miodu przez 15 minut.Tak przygotowany sok utrzyma nam się dłużej.

Aby oczyścić organizm z toksyn – można stosować zarówno susz jak i świeże pokrzywy – 2 łyżeczki pokrzywy wkładamy do szklanki,  zalewamy wrzątkiem, przykrywamy i odstawiamy na 15 minut do zaparzenia. Po tym czasie pijemy po 1 szklance nawet 3x dziennie.

Do kapieli– do  ciepłej wody w wannie wlewamy wcześniej przygotowany wywar, który otrzymujemy następująco: -bierzemy 500g suszu lub 1kg świeżej pokrzyw,  zalewamy ok.2L wody,  gotujemy pod przykryciem przez ok. 10 minut, następnie odstawiamy na 30 minut, cedzimy i wlewamy do wanny. W tak przygotowanej kąpieli zanurzamy się na co najmniej 20 minut.

 

3 odpowiedzi na “Nie zapominaj o popularnych ziołach w walce o zdrowie.”

  1. Anszpi Pisze pisze:

    Lubię herbatkę z pokrzywy ma bardzo fajny smak ale koniecznie z cukrem 🙂

  2. Karolajn pisze:

    Pokrzywa jest bardzo zdrowa i zawiera wiele cennych składników mineralnych, ja nie stosuję bo jestem uczulona, ale pijam inne zioła 🙂

  3. Nietypowa pisze:

    Moja babcia co roku suszy pokrzywy i pije herbatki. Ja jednak nie jestem jakoś w stanie się do nich przekonać 🙁 Lubię za to herbatkę z czystka, ma równie świetne właściwości 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 
BLOG