Oczyszczanie z toksyn, czyli detoksykacja. To właśnie od tego pojęcia wziął się popularny detoks, którym to słowem często określamy działania mające na celu usuwanie niepotrzebnych substancji z organizmu.

 

Po co to robić?

Pierwsza zasada przed podjęciem jakichkolwiek działań brzmi: zawsze wiedz co i po co robisz. Dlatego zaczniemy od odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto oczyszczać organizm. Po pierwsze nagromadzenie toksyn w organizmie, jest niekorzystne dla naszego zdrowia i może być szkodliwe, szczególnie gdy nie dbamy, by co jakiś pomyśleć i przeprowadzić oczyszczenie.

 

Toksyny, czyli co?

Pestycydy, dioksyny, węglowodory, glin, ołów, kadm wszystkie one zawarte są w powietrzu oraz w wielu składnikach potraw, które spożywamy codziennie. Zbierane przez lata mogą stać się zagrożeniem, sprawić, że będziemy czuli się bardziej ociężali i zmęczeni życiem. A nasz układ odpornościowy mniej zdolny do radzenia sobie z bakteriami i wirusami.

 

oczyszczanie_organizmu

 

To jak walczyć?

Wiele osób stosuje głodówkę, jednak osobiście nie zamierzam polecać tej metody z prostego powodu, są dużo lepsze metody, jak po prostu stała zmiana swoich nawyków żywieniowych. Warto, by nasze posiłki były obfite w:

  • wodę – filtruje ona nerki, czym sprzyja usuwaniu toksyn.
  • cytrynę – potrafi porządnie odkwasić organizm oraz będzie wsparciem dla pracy wątroby, która razem z nerkami jest odpowiedzialna za naturalną detoksykację,
  • kiszoną kapustę,
  • buraki,
  • matkę pietruszki,
  • jabłka,
  • kaszę jaglaną.

 

kiszona_kapusta

 

Poza dietą spróbujmy się odprężyć i wyluzować co jakiś czas, gdy organizm jest w ciągłym stresie i napięciu, nie działa prawidłowo, co skutkuje między innymi gromadzeniem się toksyn. Warto też zrezygnować z alkoholu i papierosów. A w przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na kilkudniową intensywniejszą detoksykację, warto również na ten czas zrezygnować z kawy i napojów bogatych w cukier.