Sucha, skłonna do podrażnień i wyprysków skóra? Zanim wsmarujesz w nią najnowsze specyfiki i babcine preparaty pielęgnacyjne pomyśl, czy spożywasz odpowiednią ilość płynów?

 

Optymalnie nawilżona skóra jest pełna energii, jędrna, elastyczna i udekorowana zdrowym kolorytem. W efekcie jest także bardziej odporna na uszkodzenia i podrażnienia. Dlatego też regularne picie wody powinno być rutynowym zabiegiem pielęgnacyjną, tak, jak oczyszczanie cery czy wsmarowywanie w nią kremu każdego dnia.

Stan i kondycja naszej skóry i włosów odzwierciedla to, co jemy. Powinniśmy dbać o to, co spożywamy, jeśli chcemy się cieszyć zdrowym i młodym wyglądem skóry i włosów. Podstawowym elementem, oprócz używania wysokiej jakości kosmetyków oraz zabiegów pielęgnacyjnych, jest nawodnienie organizmu od środka.

Dlaczego to jest tak istotne? Ponieważ skóra jako jeden z największych ludzkich organów stanowi fizjologiczną barierę ochronną przed wpływem niekorzystnych warunków zewnętrznych. Odpowiednie nawilżenie jest gwarancją dobrego samopoczucia oraz zdrowej i promiennej skóry.

 

woda_dla_zdrowia_i_urody

 

W jaki sposób Twój organizm mówi Ci, że ma niedobory wody?

Kiedy w Twoim organizmie brakuje wody, wówczas taki stan niekorzystnie wpływa na kondycję cery. Staje się ona ściągnięta, szorstka, sucha. Pozbawiona optymalnej ilości wilgoci skóra jest mniej odporna na działanie wiatru, słońca, bakterii czy zmiany temperatur. Spożywanie zbyt małej ilości wody sprawia, że w ciele gromadzą się toksyny, pojawiają się zmiany skórne w postaci trądziku i zaskórników, cera staje się poszarzała i częściej mogą pojawić się alergie skórne.

Dlatego dla zdrowia i urody pijmy każdego dnia kilka szklanek wody. Nie zapominajmy o regularnym uzupełnianiu płynów.