Jesień to trudny czas dla naszej cery. Wymaga ona nie tylko naprawy, regeneracji oraz silnego nawilżenia po lecie, ale również przygotowania do zimy. Jak troskliwie zadbać o skórę twarzy jesienią?

 

Niekorzystne czynniki zewnętrzne w postaci wiatru i zimna, ale również sezon grzewczy oraz dym i smog na zewnątrz sprawiają, że stan cery jesienią może się pogorszyć. Pierwszym etapem jesiennej pielęgnacji cery powinna być jej ochrona. Następnie musimy ją regularnie nawilżać. Aby twarz zachwycała nas zdrowym i pełnym blasku kolorytem należy ją również odpowiednio odżywiać, czyli dostarczać niezbędnych składników odżywczych, które pozwolą jej utrzymać doskonałą kondycję.

 

Jeśli obserwujesz, że aktualnie twoja cera jest szara, ziemista i wyraźnie zmęczona, to z pewnością wymaga ona delikatnego i skutecznego oczyszczania. Warto co około 28 dni wykonywać peeling skóry twarzy, a do codziennego demakijażu wykorzystywać delikatne myjki lub gąbeczki, które troskliwie usuną wszelkie zanieczyszczenia, pozostałości po makijażu i toksyny z naskórka. Nie zapominajmy o zapewnieniu cerze ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Kosmetyki ochronne powinniśmy stosować o każdej porze roku.

 

cera

 

Nasz sposób na piękną cerę jesienią?

1. Regularne złuszczanie martwego naskórka — peeling co około 28 dni.
2. Codzienne oczyszczanie cery rano i wieczorem przy pomocy specjalistycznej gąbki lub rękawicy oczyszczającej.
3. Poranne nawilżanie, odżywianie i ochrona przy pomocy kosmetyków optymalnie dobranych do stanu, wieku, kondycji i potrzeb skóry.
4. Wieczorna pielęgnacja cery — aplikacja serum, które zapewni troskliwą pielęgnację cery nocą.

 

A w jaki sposób Ty dbasz o swoją cerę jesienią?