Każdy typ cery wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Inaczej pielęgnować należy cerę atopową, inaczej suchą czy trądzikową. Cera trądzikowa charakteryzuje się krostkami, zaskórnikami i zbyt dużym wydzielaniem sebum. W jaki sposób zapewnić jej optymalną pielęgnację?

 

Jeśli masz cerę trądzikową, to powinnaś ją regularnie oczyszczać. Jednak ważne w tym jest, aby nie pobudzać wydzielania sebum. W tym celu lepiej zrezygnować z mydła w codziennej pielęgnacji, a wybierać kosmetyki w postaci toniku lub mleczka. Cerę należy przemywać rano i wieczorem. Możesz także sięgnąć po chusteczki oczyszczające, które pozwolą usunąć nadmiar sebum, potu czy zanieczyszczeń ze skóry twarzy.

Cerę trądzikową także należy nawilżać i odżywiać. Dlatego po każdorazowym jej oczyszczeniu warto wsmarować w naskórek krem, który nie zawiera tłuszczu. Kosmetyk ten optymalnie nawilży i zmatowi cerę, bez efektu świecenia czy zalania potem.

Kolejnym etapem regularnej pielęgnacji cery trądzikowej jest usuwanie martwego naskórka. Aby nie blokował on ujścia gruczołów łojowych, należy zastosować peeling enzymatyczny, który subtelnie i skutecznie rozpuści martwe komórki skóry. Osoby z cerą trądzikową powinny zapomnieć o peelingach mechanicznych.
Jakich składników warto unikać w kosmetykach do cery trądzikowej?

Jeśli w składach kosmetyków, które zamierzasz kupić z przeznaczeniem do pielęgnacji cery trądzikowej, znajdziesz alkohol, składniki fotouczulające i substancje zapachowe to lepiej zrezygnować z zakupu.

 

tlusta_skora

 

Jakich składników warto poszukiwać w kosmetykach do pielęgnacji cery trądzikowej?

W pielęgnacji cery trądzikowej doskonale sprawdzą się kosmetyki z zawartością kwasów owocowych, propolis, siarki, glinek, tlenku cynku oraz wyciągów roślinnych z: oczaru wirginijskiego, kory dębu, brzozy, rumianku, nagietka, szałwii czy rozmarynu.

Jesteś posiadaczką cery trądzikowej? Jakie zauważasz problemy swojej skóry?