W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo możliwości wyrażania siebie. Należą do nich kolor włosów, makijaż czy tatuaż. Tatuaż to forma ekspresji i sztuki. Jednak osoby posiadające tatuaże powinny wyjątkowo troskliwie dbać o swoją skórę. Dlaczego to takie ważne?

 

 

Podobnie jak w przypadku codziennej rutyny pielęgnacji skóry należy myć również skórę z tatuażem, aby uniknąć ryzyka infekcji. Możesz do tego użyć zwykłego mydła i wody.

Po oczyszczeniu kolejnym etapem troskliwej pielęgnacji skóry pokrytej tatuażem powinno być jej nawilżenie. Warto wybrać specjalnie dobrany kosmetyk, który dodatkowo nie podrażni i nie przesuszy skóry.

Dobrym rozwiązaniem jest używanie balsamu ochronnego Roomcays do skóry z tatuażami. Warto podkreślić, że kosmetyk o SPF 50+ doskonale sprawdzi się o każdej porze roku i zabezpieczy udekorowane tatuażami ciało przed niekorzystnym wpływem słońca. W jego recepturze znajdziesz olej arganowy, olej konopny, masło shea, bisabolol, witaminę E, pantenol, alantoinę, skwalan, olej kokosowy czy olej ze słodkich migdałów. Troskliwie dobrane składniki aktywne zapewniają intensywną pielęgnację skóry oraz przyspieszają jej gojenie. Balsam wykazuje właściwości przeciwbólowe oraz chroni przed wpływem czynników zewnętrznych czy płowieniem koloru.

Kosmetyk chroni skórę przed wysychaniem, łagodzi stany zapalne i przyspiesza gojenie się ran. Działa ochronnie, antyoksydacyjnie oraz wygładza, regeneruje i pielęgnuje skórę. Wzmacnia jej naturalną barierę ochronną, a także eliminuje swędzenie. Pielęgnuje i nasyca tatuaż kolorem.

 

Chroń tatuaż przed słońcem!

Ochrona przeciwsłoneczna skóry udekorowanej tatuażem jest ważną częścią jej pielęgnacji. Promienie UV mogą powodować blaknięcie i matowienie niektórych kolorów tuszu do tatuaży. Dlatego bez względu na porę roku, a szczególnie latem, należy pielęgnować skórę z tatuażem kosmetykami zapewniającymi szerokie spektrum ochrony przeciwsłonecznej, najlepiej z wysokim filtrem SPF 50.

 

3

 

Balsam ochronny Roomcays do skóry z tatuażami z filtrem ochronnym SPF 50+ doskonale chroni przed szkodliwym wpływem promieni UVA i UVB. To szalenie istotne, gdyż promienie słońca mogą rozjaśniać i matowić kolory tatuażu.

Nawet po wygojeniu się tatuażu bardzo istotne jest jego codzienne nawilżanie, natłuszczanie oraz zabezpieczanie przed promieniami słońca. Nie zapominaj o tym!