Suche, spierzchnięte, spękane, popękane… oto jak wyglądają usta jesienią i zimą. W jaki sposób o nie dbać? Jak zapewnić im troskliwą pielęgnację jesienią?

 

Każda z nas pragnie mieć nawilżone, gładkie, miękkie i ponętne usta. Aby tak było, musimy im zapewnić odpowiednią pielęgnację i ochronę. W okresie jesieni niesprzyjającymi warunkami dla naskórka ust jest nie tylko wiatr, mróz czy ogrzewanie. Wśród czynników, które także mają wpływ na pogorszenie kondycji ust, zaliczamy także zbyt małe nawodnienie organizmu, niedobory witamin z grupy B, zmienne temperatury, oblizywanie czy podgryzanie warg, problemy hormonalne czy używanie kosmetyków z alkoholem w składzie.

 

Jesienna pielęgnacja ust – 3 proste kroki

Po pierwsze – nawilżaj!

Zimą nie powinniśmy zmniejszać ilości spożywanej wody. Warto wypijać jej minimum dwa litry każdego dnia. Odpowiednie nawilżenie wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie, a także kondycję skóry. Ponadto warto skorzystać z domowych sposobów pielęgnacji ust. I tak na kilkanaście minut możemy rozsmarować na nich miód, który nie tylko natłuści, uzupełni witaminy i mikroelementy, ale także poprawi nawilżenie. Na noc możemy posmarować wargi wazeliną. A każdego dnia pamiętajmy, by mieć przy sobie pomadkę ochronną.

 

Po drugie – złuszczaj!

Często zapominamy o tym etapie pielęgnacji ust. Wykonujemy peeling twarzy, ciała czy skóry głowy, a pomijamy maleńki obszar ust. A taki peeling możemy przygotować samodzielnie. Wystarczy miękka szczoteczka do zębów, odrobina oleju kokosowego i brązowy cukier. Połącz olej kokosowy z łyżeczką brązowego cukru. Nałóż je szczoteczką na wargi i wykonaj delikatny masaż. Taki domowy peeling nie tylko usunie martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, ale także przywróci optymalne krążenie, a w efekcie ujednolici koloryt ust oraz pozostawi je gładkie i miękkie.

 

usta

 

Po trzecie – zapewnij troskliwą ochronę!

Otul usta ciepłym szalikiem, gdy na dworze wiatr i mróz. Przed wyjściem na zewnątrz zadbaj o delikatny naskórek ust, posmaruj je pomadką ochronną lub balsamem do ust, które pozostawią warstwę ochronną. A w ten sposób natłuści, wypielęgnuje i pozostawi wargi w doskonałej kondycji.

 

A Ty, w jaki sposób dbasz o swoje usta jesienią?