Poza zmianą ubrań i rytuałów pielęgnacyjnych skóry wraz z nadejściem jesieni powinniśmy również wprowadzić zmiany w pielęgnacji włosów. Chłodniejsze temperatury za oknem i ogrzewanie w pomieszczeniach mogą sprawić, że kosmyki włosów staną się suche, matowe i łamliwe. Poznaj proste patenty na wzmocnienie kondycji włosów jesienią.

 

Daj odpocząć włosom

Uroczy kok, kucyk czy inne mocne upięcie to prosty sposób na letnią fryzurę, który może powodować stres skóry głowy. Jesienią, gdy robi się chłodniej, włosy mają tendencję do przesuszania. W tym okresie warto delikatnie upinać lub nosić rozpuszczone włosy.

 

Podetnij końcówki

Jednym z regularnych i koniecznych rytuałów pielęgnacyjnych dla pięknych włosów jest podcinanie końcówek. Dobrze jest robić to co 2-3 miesiące. Letnie słońce niekorzystnie wpłynęło na kosmyki włosów – stały się suche, zniszczone i matowe. Warto je zatem podciąć, bo im dłuższe zniszczone końcówki, tym bardziej podatne są na rozdwajanie.

 

Zapewnij dodatkową dawkę nawilżenia

Wśród jesiennych rytuałów pielęgnacyjnych konieczne jest zastosowanie maski lub odżywki o silnym działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Kosmetyk zadba o optymalne nawilżenie, wzmocni kosmyki włosów oraz doda im blasku, a także zabezpieczy przed utratą wilgoci. Intensywna i dogłębna pielęgnacja jest niezbędna, by ograniczyć elektryzowanie i plątanie włosów oraz rozdwajanie się końcówek, a są to problemy, które pojawiają się gdy nosimy czapki i szaliki.

 

Gadżety do stylizacji

Suszarka, lokówka czy prostownica, które za pomocą ciepłego powietrza pomagają wystylizować piękną fryzurę, mogą powodować uszkodzenia. W związku z tym warto sięgnąć po preparaty ochronne takie jak spray, krem czy serum, które zabezpieczą pasma włosów przed niekorzystnym wpływem gorącego powietrza.

 

 

Nowy szampon i odżywka

Upewnij się, że używasz wysokiej jakości kosmetyków, które delikatnie oczyszczają skórę głowy i włosy z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, a dodatkowo pielęgnują i wzmacniają kosmyki włosów na całej długości, od cebulek aż po same końce.

 

A może masz własne sposoby na wzmocnienie i poprawę kondycji włosów jesienią?