Suche powietrze z kaloryferów, deszcz, wiatr i zimno… już wkrótce nasza skóra będzie narażona na działanie jesiennych czynników atmosferycznych. Czy wiesz, w jaki sposób zapewnić jej optymalną pielęgnację? Podpowiadamy!

 

Jesienna pielęgnacja skóry powinna być równie troskliwa, jak i o każdej innej porze roku. Powinna składać się z kilku kroków: oczyszczanie, nawilżanie, ochrona i usuwanie przebarwień.

 

Krok 1: nawilżanie

Regularne nawilżanie to podstawa pielęgnacji każdego rodzaju skóry, w każdym wieku i przez cały rok. Po wakacjach i częstych kąpielach słonecznych, jakie mieliśmy okazję odbywać, dzięki łaskawej, tropikalnej pogodzie latem tego roku skóra mogła stać się matowa, szorstka i przesuszona. Dlatego jesienią po każdej kąpieli używaj nawilżającego kosmetyku do pielęgnacji ciała takiego jak balsam, masło czy krem. W czasie delikatnego relaksującego masażu, kolistymi ruchami w jeszcze mokrą skórę wsmaruj kosmetyk intensywnie nawilżający, który także pozostawi na skórze warstwę okluzyjną, chroniącą przed przeznaskórkową utratą wilgoci.  Pamiętaj także, aby nadal uzupełniać poziom wilgoci w organizmie od wewnątrz, czyli wypijać 1,5 litra wody każdego dnia.

 

Krok 2: oczyszczanie

Raz w tygodniu wykonaj peeling skóry całego ciała. Po zwilżeniu skóry sięgnij po ulubiony peeling, do jego aplikacji na ciało możesz wykorzystać dodatkowo rękawicę peelingującą. Zadaniem peelingu jest złuszczenie martwego naskórka, usunięcie nadmiaru sebum, a także zanieczyszczeń ze skóry. Po jego wykonaniu skóra jest niezwykle gładka, miękka, elastyczna i sprężysta oraz przygotowana na wniknięcie substancji aktywnych.

 

Krok 3: ochrona

Jesienią i w okresie zimy powinniśmy chronić skórę przed zimnem. Dlatego warto ubierać się stosownie do pogody. Wybrać cieplejszą kurtkę, nie zapominać o czapce, szaliku, rękawiczkach, a jeśli trzeba to nawet grubych rajstopach czy kalesonach.

 

jesienna_pielegnacja_ciala

 

Krok 4: usuwanie przebarwień

Latem narażeni jesteśmy na działanie promieni UV, które mogą doprowadzić do powstawania przebarwień na skórze. Czas jesieni, kiedy słońce świeci zdecydowanie słabiej niż latem, jest doskonałym momentem, by usunąć posłoneczne plamy pigmentacyjne. W tym celu warto sięgnąć na przykład po koreańskie kosmetyki na przebarwienia lub wybrać się do kosmetyczki na jeden z zabiegów usuwania przebarwień.

 

A Ty, w jaki sposób dbasz o swoją skórę w czasie jesieni?