Coraz cieplejsze dni sprawiają, że chętniej odkrywamy swoje ciało. W czasie wysokich temperatur w okresie wiosny i lata warto również pomyśleć o włosach. Bo częsta ich ekspozycja na słońcu powoduje osłabienie struktury włosa, co w efekcie skutkuje łamliwością, suchością i ich wypadaniem.

Promienie gorącego słońca długotrwale oddziałujące na włosy w efekcie pozbawiają je blasku i koloru oraz sprawiają, że stają się matowe. Włosy staj się zniszczone, cienkie oraz rozjaśnione.

Dlatego też w okresie wiosny i lata fryzura potrzebuje odpowiedniej i częstej regeneracji. Warto sięgać po preparaty regenerujące, które nawilżą, uzupełnią brakujące witaminy i minerały. Maski do włosów o takich właściwościach znajdziemy w drogeriach, warto też sięgnąć po kolagen lub olejki do włosów np. arganowy.

Na plażę, wycieczkę na powietrzu i nie tylko doskonale sprawdzi się mgiełka do włosów w sprayu i co kilka godzin orzeźwiajmy je w ten sposób. Warto też chronić włosy przed działaniem promieni słonecznych za pomocą nakryć głowy.

 

A jak fryzurę wybrać na cieplejsze dni lata?

Aby zabezpieczyć włosy przed promieniowaniem UV, oprócz kapelusza czy chusty, możemy również wybrać odpowiednie uczesanie. Ukryć przed promieniami słonecznymi można je w koku lub splatając je w warkocz.

 

wlosy_i_upal

W najbliższych miesiącach warto zapewnić włosom troskliwą ochronę i pielęgnację. A czy znacie jeszcze jakieś czynniki, które właśnie w trakcie wakacji mogą niekorzystnie wpływać na kondycję włosów?