Jeśli pragniesz korzystać w czasie letnich miesięcy z kąpieli słonecznych, wcześniej powinnaś odpowiednio przygotować skórę. Wtedy będziesz cieszyć się brązowym kolorem ciała na dłużej.

Słońce wysusza, jest przyczyną przebarwień pojawiających się na skórze oraz przyspiesza jej proces starzenia. Wielogodzinna ekspozycja ciała na słońcu sprawia, że skóra traci jędrność i elastyczność.

Po pierwsze dieta.

Kilka miesięcy przed czasem regularnej ekspozycji ciała na słońce przejdź na odpowiednią dietę. Ważne, by była ona bogata w przeciwutleniacze takie jak beta-karoten, który znajduje się w pomidorach, pomarańczach, moreli, marchwi oraz w pozostałych owocach i warzywach koloru pomarańczowego i czerwonego.

Peeling ciała przed opalaniem.

Jeśli pragniesz mieć opaleniznę o pięknej brązowej barwie, to zastosuj peeling przed opalaniem, który usunie starszy naskórek i pozwoli ciału zyskać równomierną opaleniznę.

 

opalanie
Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie!

Niezbędne w opalaniu jest nawilżanie, które warto wykonywać nawet kilkakrotnie w ciągu dnia. Wystarczy po ekspozycji na słońcu wsmarować w ciało balsam lub olejek kokosowy, aby uzupełnić utracone zasoby wilgoci.

Oczywiście w trakcie opalania należy smarować ciało kosmetykami z zawartością wysokich filtrów UVA i UVB. Czynność tą należy powtarzać co około 20 minut.