Letnia pogoda oznacza więcej czasu spędzanego na słońcu oraz w chlorowanej i słonej wodzie. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał już o szkodliwym wpływie tych czynników na skórę i włosy. A okazuje się, że mogą one również przyczynić się do pogorszenia kondycji paznokci. Dowiedz się, jak dbać o paznokcie podczas lata.

 

Częste zanurzanie paznokci w wodzie chlorowanej lub słonej może uszkadzać szkliwo oraz wysuszać paznokcie. Powoduje wysychanie paznokci i skórek, a w efekcie może doprowadzić do wzrostu infekcji paznokci lub ich pękania oraz rozdwajania się. Uszkodzona płytka paznokcia ułatwia bakteriom wnikanie pod paznokieć. W ten sposób doprowadza do infekcji. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia paznokci i przeciwdziałać infekcjom używaj kosmetyków nawilżających, wzmacniających i odżywiających.

 

Najważniejsza sprawa, o której nie powinniśmy zapominać latem, jeśli chodzi o stopy, dłonie i paznokcie to regularnie nawilżanie. Pamiętaj, by kilkakrotnie w ciągu dnia (szczególnie po kontakcie z wodą) używać silnie nawilżającego kremu lub balsamu do stóp i dłoni. Na noc warto użyć grubszej warstwy kosmetyku. Aby chronić dłonie, stopy i paznokcie przed wysuszeniem i pękaniem najlepiej wybrać krem z mocznikiem, który zmiękczy skórę. Dodatkowo wybierz jeden z poniższych kosmetyków:

 

3

 

Miewasz problemy z paznokciami latem?