Szczotkowanie włosów to rytuał pielęgnacyjny, który nasz babki i prababki wykonywały bardzo często. Dziś jest to zabieg rzadko wykonywany. A szkoda! Bo niesie za sobą mnóstwo pozytywnych właściwości dla włosów i skóry głowy.

 

Dziś najczęściej z opowieści babci możemy dowiedzieć się o tym, jak wiele zalet ma prosta i łatwa czynność, jaką jest czesanie włosów.

Wystarczy włosom poświęcić 10 minut przed snem.

 

Codzienne szczotkowanie włosów reguluje krążenie krwi w skórze głowy, a w efekcie dotlenia skórę głowy i ułatwia jej przyjmowanie substancji aktywnych. Dzięki temu do cebulek włosów docierają substancje odżywcze, które wzmacniają włosy na całej długości, czynią je mocnymi, sprężystymi i pełnymi blasku.

Kolejną zaletą czesania włosów jest fakt, że pomaga rozprowadzać naturalne sebum po kosmykach oraz usuwa z nich kurz i brud.

 

Jak odpowiednio szczotkować włosy?

Najpierw wybierz delikatną szczotkę, tak aby podczas szczotkowania delikatnie masować skórę głowy. A następnie skłoń się w przód. Delikatnie i troskliwie szczotkuj włosy. I tyle! To świetna kuracja naprawcza dla włosów, która regularnie stosowana poprawi kondycję osłabionych i zniszczonych włosów.

 

 

 

W naszym sklepie internetowym znajdziesz 3 szczotki, które doskonale sprawdzą się do codziennego rytuału szczotkowania włosów, a są to: Tangle Free easy to use HAIRBRUSH różowa, Tangle Free easy to use HAIRBRUSH srebrna, Tangle Free easy to use small Hairbrush srebrna i Tangle Free easy to use HAIRBRUSH czarna. Wybierz tę idealną dla siebie!