Wilgotne i gorące powietrze może sprawiać, że zarówno proste włosy, jak i te kręcone będą się puszyć. Zamiast walczyć z żywiołami tego lata, troskliwie zadbaj o swoje kosmyki. Jak to zrobić?

 

Prawda jest taka, że wiele osób po lecie ma problemy z włosami. Stają się one tępe, suche, matowe. Trudno się je układa, elektryzują się i są niesforne. Twoje włosy mogą być wypielęgnowane i zdyscyplinowane oraz wyglądać doskonale również latem.

1. Ograniczy stylizację włosów latem

Po pierwsze ogranicz używanie prostownicy, karbownicy, lokówki i suszarki latem. Pozwól im wyschnąć naturalnie.

2. Chroń kosmyki przed silnym promieniowaniem UV

Jeśli przebywasz na zewnątrz w gorące letnie popołudnie, zapewnij swoim włosom ochronę przed ich niekorzystnym wpływem. Użyj sprayu do opalania na włosy, który ochroni kosmyki przed matowieniem i blaknięciem oraz udekoruje je blaskiem. Ponadto staraj się, jeśli tylko możesz, nie poddawać włosów silnym promieniom słonecznym. Noś kapelusz przeciwsłoneczny z dużym rondem, który ochroni głowę, włosy, szyję, oczy i twarz przed promieniowaniem UVA i UVB.

3. Nie zapominaj o odżywce do włosów

Latem odżywka do włosów to absolutny must-have. Po każdym umyciu włosów w wakacyjnych miesiącach koniecznie zastosuj maskę lub odżywkę. To kosmetyk, który nasyci składnikami odżywczymi pasma włosów na całej długości – od cebulek aż po same końce. Poza tym wzmocni, nawilży i poprawi ich witalność oraz sprężystość.

4. Noś luźne fryzury

Latem baw się swoimi włosami. Zaplataj je w kłosy i warkocze. Rób koki, kucyki… a czasami pozostaw rozpuszczone.

Słońce, słona morska woda i chlor niekorzystnie wpływają na kondycję każdych włosów. Dlatego zawsze po wyjściu z basenu oraz kąpieli w morzu powinniśmy opłukać włosy wodą. Natomiast jeśli zamierzasz farbować włosy latem, wybierz naturalne kolory, bo promienie słoneczne i tak rozjaśnią włosy.

Ciesząc się piękną letnią pogodą w wakacyjne miesiące, nie zapominaj o troskliwej pielęgnacji swoich włosów.