Każdy, niezależnie od wieku, a już zwłaszcza kobiety, robią wszystko, by ich skóra wyglądała pięknie. By była odpowiednio nawilżona, by nie pojawiały się na niej zmarszczki czy inne niedoskonałości.

 

O detoksie słychać, zwłaszcza w momencie, kiedy mówimy o dietach. Czy jednak istnieje jakiś przepis na wspaniały detoks wiosenny, ale dla naszej skóry? Oczywiście i to nie jeden! Przeczytajcie sami i wypróbujcie wiosenny detoks na swojej skórze, znajdźcie chwilę na odprężenie i dostarczenie swojej skórze witamin i odrobiny czułości, chociażby poprzez masaż.

Na pierwszy ogień idzie dieta. Wiadomo – zimą każdy z nas przybiera na wadze, na wiosnę należy więc zacząć detoks od odpowiedniej diety. Bogatej w warzywa i owoce — one pomogą nie tylko zrzucić nam zbędne kilogramy nabrane przez zimowy okres. Jest to przede wszystkim, odpowiednia dawka witamin dostarczonych przez pokarm, odżywią naszą skórę, nadadzą jej blask i sprężystość.

Warto również pamiętać o wodzie – woda, woda, woda, to zdrowie. Pijąc wodę, pozbywamy się jej nadmiaru z organizmu, dlatego też skóra staje się jędrna i nabiera sprężystości. Dzięki temu będzie wyglądała pięknie i zdrowo, a i my sami będziemy czuć się dużo lepiej. Spróbujcie na jakiś czas, odstawić poranną kawę, zastępując ją wodą z cytryną, bądź wodą z cytryną i imbirem. To sposób, który doda energii oraz oczyści organizm z toksyn, dzięki czemu i nasza skóra na tym skorzysta. Będzie bardziej nawilżona i odżywiona.

Pamiętajmy też o wspaniałym działaniu zielonej herbaty na nasz organizm i skórę. Związki zawarte w zielonej herbacie bowiem opóźniają starzenie się skóry, ale również chronią przed infekcjami.

 

pielegnacja_ciala_po_zimie

 

Po zimie skóra może stać się szara i ziemista. Taki stan rzeczy może wynikać z nieodpowiedniej pielęgnacji oraz nieodpowiedniej dawki słońca, które jest niezwykle istotne dla skóry. Warto więc zadbać o skórę od zewnątrz. Odpowiednie kosmetyki albo… oleje. Naturalne oleje, które mają niesamowite działanie. Co prawda, spektakularne efekty, pojawią się dopiero po około miesiącu stosowania, ale naprawdę warto.

 

A Ty masz własny przepis na wiosenny detoks?