Początek wiosny zawsze zachęca nas do zmian. Pierwsze ciepłe promienie słoneczne sprawiają, że zaczynamy myśleć o poprawie kondycji swojego organizmu oraz wzmocnieniu skóry i włosów. Dziś przychodzimy z podpowiedzią jak oczyścić skórę z toksyn, by przywrócić jej doskonały wygląd i świeżość.

 

Zima to trudny czas dla naszego organizmu. Brak słońca, mróz i wiatr oraz mniejsza ilość składników odżywczych w pożywieniu. A także trochę inna dieta. Zdecydowanie mniej aktywności fizycznej. Wszystko to, a także ciągły stres, wpływ warunków pogodowych i czynników zewnętrznych sprawia, że pogarsza się stan naszej cery. Wczesną wiosną może ona wyglądać na zmęczoną, szarą i przesuszoną. Wiosenny detoks dla skóry łączy w sobie trzy ważne aspekty. A są to codzienne rytuały pielęgnacyjne, dieta i aktywność fizyczna.

 

Wiosenny detoks dla skóry – dieta

O wiosennej diecie w tym miesiącu napiszemy jeszcze jeden post. Ale już teraz zaznaczymy, że wiosną rezygnujemy z przekąsek, chipsów, słodyczy i przetworzonej żywności. Wybieramy pełnoziarniste pieczywo. Wprowadzamy do swojego codziennego menu jak najwięcej warzyw, owoców czy orzechów. Nie zapominajmy o olejach zasobnych w kwasy tłuszczowe. Tłuste mięsa zamieniamy na ryby i drób. Rezygnujemy z kolorowych napojów. Pijemy niesłodzoną wodę, najlepiej z cytryną i świeżymi liśćmi bazylii. Niezwykle istotnym źródłem białka w wiosennej diecie jest także chudy nabiał, czyli kefir, mleko czy jogurt naturalny. Zdrowa dieta złożona w dużej mierze z warzyw, owoców, nabiału, pełnoziarnistego pieczywa będzie miała ogromny wpływ na wygląd skóry.

Wiosenny detoks dla skóry – aktywność fizyczna

Ruch jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia. A siedzący tryb życia sprawia, że sport zajmuje w naszym życiu coraz mniej miejsca. A to duży błąd! Sport, szczególnie ten wykonywany na świeżym powietrzu dotlenia organizm. Jeśli wykonywany jest w słoneczny dzień, pozwala naładować niedobory witaminy D. Poza tym odpręża, odstresowuje i pozwala zachować życiowy balans. Regularna aktywność fizyczna, szczególnie jeśli połączona jest ze zdrową dietą, pozytywnie wpływa na naszą skórę. Odmładza organizm i reguluje pracę hormonów. A w efekcie pozwala zachować piękno, zdrowie i młodość na dłużej.

 

1

 

Wiosenny detoks dla skóry – kosmetyki

Wiosną warto zmienić tłuste kosmetyki na lżejsze. Stworzyć taki wiosenny rytuał pielęgnacji cery, który powinien składać się z oczyszczania, nawilżania i odżywiania skóry. Przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji skóry o tej porze roku warto zwracać uwagę na składy receptur INCI. Sięgać po kosmetyki, które na pierwszych miejscach w składach mają ekstrakty i oleje. Najlepsze na wiosnę będą kosmetyki ze składnikami nawilżającymi oraz pobudzającymi skórę do regeneracji, czyli z kwasem hialuronowym, zieloną herbatą czy mocznikiem. Wiosenna pielęgnacja skóry to także ochrona przed niekorzystnym wpływem promieniowania słonecznego. Nie zapominajmy także i o tym kroku.

 

A Ty, w jaki sposób dbasz o swoją skórę wiosną?