Spierzchnięte, suche, podrażnione i przesuszone? Oto rezultaty mrozu, zimna, wiatru oraz zimowego ogrzewania. Dziś w ramach wyzwania Piękna Przed Świętami podpowiadamy, jak radzić sobie z delikatną skórą ust w czasie zimy.

 

Po pierwsze — nie dopuść do tak złej kondycji ust!

W jaki sposób tego dokonać? Idealną kondycję ust zapewni regularna pielęgnacja, która tak naprawdę powinna rozpocząć się już latem. Wówczas powinniśmy chronić usta przed niekorzystnym wpływem promieniowania słonecznego, ale także nawilżać i złuszczać. Zimą także należy zapewnić ustom troskliwą pielęgnację. Będą one jędrne, sprężyste, miękkie i nawilżone, jeśli zastosujesz nasz program pielęgnacyjny dla ust!

 

Po drugie — całoroczny program pielęgnacyjny dla ust.

Usta to obszar twarzy, który poprzez powietrze, zanieczyszczenia, żywność i napoje, ale również aplikowane na nie kosmetyki jest narażony na wiele trudnych czynników.

1. Demakijaż i oczyszczanie skóry ust. Szczególnie jeśli często używamy pomadek, konturówek do ust i raczej stawiamy na intensywny i długotrwały makijaż ust, powinno nastąpić codzienne zmywanie kosmetyków do makijażu, tak aby w czasie snu skóra ust mogła oddychać oraz się zregenerować.

2. Peeling ust — to zabieg pielęgnacyjny, który warto wykonywać raz w tygodniu. Drobinki peelingujące tego kosmetyku delikatnie i subtelnie złuszczają martwy naskórek, ale również nawilżają, wygładzają i zmiękczają usta.

3. Pomadka ochronna przed wyjściem na zewnątrz, ale również w ciągu dnia. Nie tylko ze względu na zimno, mróz i wiatr, ale również ogrzewanie, powinniśmy w okresie zimy aplikować wielokrotnie w ciągu dnia pomadki i balsamy ochronne, które poprawią kondycję skóry warg, ale również zapewnią im ochronę przed wpływem wolnych rodników, zanieczyszczań oraz czynników zewnętrznych.

 

pielegnacja_ust_zima

 

A jakie Wy macie rytuały pielęgnacyjne na zimową pielęgnację ust?