Nadszedł moment, abyśmy zdradzili nasze sprawdzone patenty na zimową pielęgnację włosów. Czy wiecie, że w tym okresie, są one narażone na działanie większej ilości czynników zewnętrznych? To właśnie dlatego zimą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na stan i kondycję naszych włosów, ale również troskliwie o nie zadbać.

 

Zimą nasze włosy stają się słabsze, wypadają, elektryzują się i przetłuszczają. Ponadto często zapominamy o tym, że powinniśmy ubierać czapkę, która również zapewni im ochronę przed wiatrem i mrozem.

Włosy warto upinać w kok, by nie uszkodzić kosmyków czapką (którą należy nosić dla własnego zdrowia). Niezbędne w tym okresie roku jest również odżywianie i regenerowanie włosów. W tym celu doskonale posłużą nam maski oraz olejki, które warto regularnie wcierać zarówno we włosy, jak i skórę głowy.

Do mycia włosów polecamy specjalistyczny szampon do pielęgnacji włosów FX5 PharmaVitta, który działa wielotorowo. Nie tylko łagodnie myje i oczyszcza włosy oraz skórę głowy, ale również je nawilża, odżywia i wzmacnia oraz działa antyseptycznie. Natomiast po umyciu włosów warto użyć maski do włosów FX5.2 PharmaVitta, która wzmocni i wygładzi włosy oraz ułatwi ich rozczesywanie i eliminuje ładunki elektrostatyczne.

 

 

zimowa_pielegnacja_wlosow

 

Cebulka włosowa jest wyjątkowo dobrze chronionym miejscem w organizmie człowieka przed wszelką ingerencją z zewnątrz. Wszystkie maski, szampony i tzw. odżywki do włosów nie mają możliwości dotarcia od cebulki włosowej, a więc miejsca, gdzie rośnie włos. Kosmetyki te jedynie upiększają powierzchnię włosów z zewnątrz. Medical Mask FX5.2 jest innym, nowatorskim produktem. Jej zadaniem jest faktyczne odżywienie włosów i ich wzmocnienie. Składniki aktywne w niej zawarte powodują zdecydowanie lepsze ukrwienie cebulek włosowych (diosmina, heperydyna, L-Arginina), odżywienie włosów (komórki macierzyste z pomarańczy, olejek marula) i wydłużają cykl życia cebulek włosowych (kofeina). Wraz z większą ilością krwi do cebulek dociera więcej składników odżywczych, co oczywiście powoduje wzmocnienie włosów.