Jesień i zima to trudny okres dla naszej skóry. Jesteśmy wówczas narażeni na wiele czynników, które niekorzystnie na nią wpływają. Co powoduje pogorszenie stanu, wyglądu i kondycji skóry zimą? Do tej grupy możemy zaliczyć nie tylko ogrzewanie, ale również smog, deszcz, wiatr i minusowe temperatury. W jaki sposób zatem dbać zimą o swoją skórę? Jak zapewnić jej optymalną ochronę?

 

Zainspirowani wyzwaniem urodowym, które zorganizowano na łamach prestiżowego portalu kosmetycznego TrustedCosmetics.pl, chętnie kontynuujemy nasze podpowiedzi.

 

Oczyszczanie skóry zimą

Pierwszym etapem zimowej pielęgnacji skóry powinno być jej regularne oczyszczanie. Podczas tego zabiegu usuwamy zanieczyszczenia, brud, toksyny i martwy naskórek. Dzięki niemu przygotowujemy skórę na dalsze etapy pielęgnacyjne. Jak przygotować domowy peeling do ciała? Wystarczy połączyć 3 łyżki cukru z ulubionym olejkiem pielęgnacyjnym, a następnie wykonać peeling ciała, który nie tylko oczyści, ale również zregeneruje, wypielęgnuje i nawilży skórę.

Regularne stosowanie takiego domowego peelingu w zimowej pielęgnacji skóry przywróci jej także jędrność, sprężystość oraz optymalny poziom nawilżenia. Jeśli twoja skóra wymaga odbudowy i nawilżenia wybieraj kosmetyki, które będą zawierały kwas hialuronowy, olej z awokado, masło shea, olej arganowy oraz witaminy C, A i E, które jako naturalny przeciwutleniacz neutralizują działanie wolnych rodników. Kosmetyki te warto wsmarowywać w ciało wieczorem przed snem, dzięki czemu nie tylko nawilżymy, ale również natłuścimy skórę oraz wspomożemy odbudowę jej płaszcza lipidowego.

 

 

zimowa_pielegnacja_ciala

 

 

Oczywiście piękna skóra, nie tylko zimą, ale przez cały rok, to wynik połączenia zdrowego odżywiania, pielęgnacji, regularnie uprawianego sportu oraz odpoczynku.

Ciekawi nas, jakie są wasze sposoby na zimową pielęgnację skóry.