Właściwe nawodnienie organizmu jest niezbędne dla ogólnego stanu zdrowia. Woda odgrywa w nim ogromną rolę – bierze udział w pracy wielu narządów wewnętrznych, jest także niezbędna dla pięknej i zdrowej skóry oraz samopoczucia.

 

To jeden z najstarszych kosmetyków

Picie wody w ciągu dnia to jeden z najprostszych i najbardziej znanych zabiegów kosmetycznych dla skóry. Dopiero, jeśli uzupełniasz jej niedobory od wewnątrz, większy sens ma stosowanie kosmetyków chroniących przed utratą wilgoci.

 

Skóra jest największym organem

Zdajesz sobie sprawę z tego, że skóra jest największym ludzkim organem, który stanowi barierę chroniącą przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. A dodatkowo składa się ona głównie z wody. Odpowiednie nawilżenie organizmu eliminuje suchość, łuszczenie się i napięcie skóry oraz ją odmładza.

Prawdą jest również, że organizm każdego dnia traci ogromne ilości wody, dlatego, jeśli regularnie jej nie uzupełniasz, to twoje ciało poniesie konsekwencje, a ty z pewnością zauważysz pogorszenie kondycji skóry.

 

Wciąż nie jesteś przekonana? Poznaj 10 niezwykłych korzyści dla skóry wnikających z regularnego spożywania większej ilości wody.

  • Mniej zmarszczek – większe nawodnienie oznacza mniejszą ilość zmarszczek, co w efekcie sprawia, że skóra jest elastyczna i sprężysta.
  • Lepsza kondycja cery – woda wypłukuje toksyny z organizmu oraz reguluje krążenie. Czyni cerę zdrową, promienną i pełną blasku. Eliminuje problemy skórne takie jak nadmierne przesuszenie, egzema czy łuszczyca.
  • Zmniejsza obrzęki – kiedy organizm jest odwodniony, zatrzymuje wodę, a w ten sposób pojawiają się obrzęki, które świadczą prawdopodobnie o spożywaniu zbyt małej ilości wody.
  • Łagodzi oparzenia słoneczne – picie większej ilości wody może przyspieszyć ich leczenie.
  • Eliminuje trądzik – woda wypłukuje toksyny ze skóry oraz zmniejsza pory, a w ten sposób chroni przed powstawaniem pryszczy.
  • Spowalnia starzenie – spożywanie odpowiedniej ilości wody pomaga zachować sprężystość i jędrność skóry oraz spowalnia procesy starzenia.
  • Obkurcza pory – picie wystarczającej ilości wody wspomaga równowagę hydrolipidową na powierzchni skóry.
  • Eliminuje swędzenie, pękanie i łuszczenie skóry.
  • Wzmacnia skórę i chroni ją przed wiotczeniem.
  • Wspomaga zachowanie równowagi pH, której zachowanie jest kluczem do pielęgnacji skóry problematycznej. Picie optymalnej ilości wody zapewni jej optymalne pH, a w efekcie pomoże utrzymać zdrową i piękną skórę.

 

5

 

Lubisz pijać wodę?