O stopach najczęściej przypominamy sobie dopiero wtedy, kiedy stają się problematyczne. A to duży błąd! Przecież stopy noszą nas przez całe życie! A w związku z tym powinniśmy troskliwie o nie dbać o każdej porze roku!

 

Zimą nasze stopy są często otulone ciepłymi rajstopami bądź skarpetami i uwięzione w zimowym obuwiu przez wiele godzin. Wiadomo, chronimy je przed zimnem! Jednak przebywanie w takim ciepłym i wilgotnym środowisku sprawia, że może pojawić się grzybica. Warto zatem regularnie (nie tylko zimą, a o każdej porze roku) dbać o stopy. Polecamy moczenie stóp w ciepłej kąpieli z dodatkiem ulubionej soli do stóp minimum 2 razy w tygodniu. A także, kiedy nasze stopy zmarzną.

 

Kolejnym etapem domowego spa dla stóp powinien być peeling do stóp. W tym celu warto sięgnąć po maskę złuszczającą do stóp LC+ w postaci nasączonych skarpetek. Ekspresowo zregenerują skórę stóp. Złuszczą martwy i twardy naskórek. Przywrócą optymalne nawilżenie. Maska złuszczająca do stóp w skarpetkach od LC+ pozostawi miękkie i gładkie. Nasyca je składnikami odżywczymi. W jej recepturze znajdziesz wyciąg z aloesu, kwas glikolowy, kwas cytrynowy, kwas salicylowy i mocznik.

Następnym etapem domowego spa dla stóp, po usunięciu złuszczającej maski w postaci skarpetek i umyciu stóp, jest odżywcza maska do stóp z glinką kaolinową LC+. Kosmetyk zapewnia stopom intensywne odżywienie, nawilżenie i regenerację oraz chroni przed grzybicą. Zawarte w jej recepturze pielęgnacyjne składniki aktywne takie jak: glinka kaolinowa, olejek rycynowy, gliceryna, masło kakaowe, masło shea, olejek migdałowy i ekstrakt z liści herbaty troskliwie pielęgnują i zdecydowanie poprawiają kondycję stóp. Odświeżają, naprawiają i nasycają skórę stóp niezbędnymi dla ich doskonałej kondycji substancjami.

 

4

 

A Ty, w jaki sposób dbasz zimą o swoje stopy?